Fenerbahçe sevgisi öldürdü

Konya'da, Fenerbahçe-Beşiktaş maçını izlerken geçirdiği kalp krizi sonucu öldüğü tahmin edilen Selçuk Üniversitesi (SÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ateş'in oğlu Alper Ateş, ''Babam üç şeyi çok severdi; beni, kız kardeşimi ve Fenerbahçe'yi. Benim ve kardeşim için yaşadı. Fenerbahçe için öldü'' dedi.

Veteriner Fakültesi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ateş'in cenazesi, SÜ Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi'nden alındıktan sonra Rektörlük bahçesine getirildi.

Burada, Ateş için düzenlenen törende konuşan SÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüdaverdi Erer, Elazığlı olan Ateş'e konuşmasının başında ''Gakkoş'' diye seslendi.

Meslektaşları ve sevenleri yaşadığı sürece Ateş'in anılarının sürdürüleceğini ve yaşayacağını ifade eden Erer, güzel anı, hatıralar, sevecen ve mantıklı kişiliğiyle Ateş'in sürekli anılacağını bildirdi.

Erer, ''Uğurlar olsun Mehmetim, mekanın cennet olsun gakkoşum'' diyerek, gözyaşı döktü.

SÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan ise dünyanın bir tiyatro sahnesi gibi olduğunu, insanların da bu sahnede birer oyuncu olduğunu söyledi.

Hayatını kaybeden Ateş ile bir süre çalıştığını dile getiren Okudan, Ateş'in isminin bir şekilde yaşatılabilmesi için çalışmalarının olacağını kaydetti.

-FENERBAHÇE İÇİN ÖLDÜ-

Prof. Dr. Ateş'in Akşehir Meslek Yüksekokulunda Öğretim Görevlisi olan oğlu Alper Ateş, Ateş'in evladı olmaktan gurur duyduğunu ifade eden Ateş, ''Babam üç şeyi çok severdi; beni, kız kardeşimi ve Fenerbahçe'yi. Benim ve kardeşim için yaşadı. Fenerbahçe için öldü'' dedi.

Törende, Ateş'in kızı Senem, babasının Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılarak ağladı.
Törene çok sayıda öğretim üyesi ve öğrenci katıldı.

Ateş'in cenazesi, ikindi namazının ardından Üçler Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

-OLAY-


Selçuk Üniversitesi (SÜ) Veteriner Fakültesi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ateş (58), dün akşam, Bosna Hersek Mahallesi Mesaj Caddesi Yalçınkent Sitesi'ndeki evinde ölü bulunmuş, yapılan incelemede Ateş'in kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiğini belirlenmişti.

Ateş'in koyu bir Fenerbahçe taraftarı olduğunu belirten öğretim görevlileri, olay sonrası şunları söylemişlerdi:

''TOKİ'de de evi vardı. Muhtemelen Fenerbahçe-Beşiktaş maçını rahat izlemek için buradaki evine gelmiş. Arkadaşlar eve geldiğinde, Turkcell Süper Lig'in maç yayın haklarını elinde bulunduran şifreli kanalın açık olduğunu görmüşler.''

BİZE ULAŞIN