Taburcu oldu kardiyoloji için tetkik sürüyor

Hakkında tutuklama kararı bulunan emekli Org. Doğan'ın GATA'daki bel fıtığı tedavisi ardından, aynı hastanenin kardiyoloji servisine başvurduğu öne sürüldü

BALYOZDarbe Planı soruşturması kapsamında tutuklandıktan sonra, 1 Nisan'da tahliye edilip 2 Nisan'da GATA'ya yatan eski 1. Ordu Komutanı Emekli Orgeneral Çetin Doğan taburcu edildi. Ancak, hakkında tutuklama kararı bulunan Çetin Doğan'ın hastanenin diğer bir bölümü olan Kardiyoloji Polikliniği'ne başvurduğu iddia edildi. Doğan cep telefonunu açmazken, ev telefonuna çıkan eşi Nilgün Doğan, SABAH'a "Eşim şu an GATA'da. Kalbiyle ilgili sorunları var. Ben eve temiz çamaşırlarını almaya geldim" dedi. Emekli Orgeneral Çetin Doğan, hakkında yeniden tutuklama kararı çıkmadan iki gün önce "Sağ bacağında kuvvetsizlik ve duyu yetersizliği" şikayetiyle GATA'ya gitti. 2 Nisan'dan bu yana GATA'da tedavisi devam eden Doğan, önce bacağındaki şikayetiyle ilgili olarak Beyin Cerrahı Doktor M. Saraçoğlu tarafından muayene edildi. Muayene sonucunda, spinal setnoz (Sinir kanalı daralması) tespit edildi ve Doğan'a ameliyat önerildi. Çetin Paşa, bu teklifi reddederek, "Diğer tedavi seçeneklerinden fayda görmezsem ameliyatı tekrar değerlendireceğim" dedi. Çetin Doğan'a Fizik Tedavi Polikliniği'nde yapılan 12 Nisan tarihli incelemede ise hastanede yatışı gerektirmeyecek durumlarda önerilen "Evde egzersiz programı" ile sağ ayağı için AFO (Ankle Foot Ortez) yani destekli tabanlık kullanması salık verildi.

ANJİYO İSTEDİ

GATA'ya yatış şikayetinin tetkik edildiği Fizik Tedavi Polikliniği'nde evde tedavi önerilen Çetin Doğan, bu kez de "Kalbimde sorun var" diyerek Kardiyoloji Polikliniği'ne başvurdu. Ancak 7 Nisan tarihli ilk muayenesinde Çetin Doğan'ın başta EKG'si olmak üzere kalp değerleri normal çıktı. 2003 yılında bypass ameliyatı geçiren Çetin Doğan'a ilaç tedavisine devam etmesi gerektiği vurgulandı. Doğan'ın yeni bir by-pass ameliyatı için anjiyo talebinde bulunduğu ileri sürüldü.

BİZE ULAŞIN