Kampanyanın faaliyetleri

ENGELLİLER İÇİN ÇAĞRI MERKEZİ:
Kampanya kapsamında engelli vatandaşların sorularına cevap bulmak amacıyla 'Mutlu Engelli Hattı' hizmete girdi. Türkiye Beyazay Derneği ile Fiziksel Engelliler Vakfı arasında yapılan protokol ile hayata geçen çağrı merkezi, pazar günü hariç haftanın her günü 08.00-17.30 saatleri arasında Türkiye'nin her yerinden gelen çağrılara cevap vermektedir.

ÜCRETSİZ OKUMA YAZMA KURSLARI:
Türkiye Beyazay Derneği 'Eğitim Her Engeli Aşar' kampanyası kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaz döneminde düzenlenen 'Yetişkin Engelliler Okuma Yazma Kursları'na' büyük destek veriyor. Kurslara katılan engellilerin tüm masrafları Milli Eğitim Bakanlığı, yol masrafları ise Türkiye Beyazay Derneği tarafından karşılanıyor. Kurslara katılan engelli vatandaşlarımız kurs sonunda alacakları belge sayesinde bir üst eğitime devam edebilme şansına sahip oluyor.

ENGELLİLER İŞ DÜNYASINA HAZIRLANIYOR:

Kampanya çerçevesinde organize edilen 'Muhasebe ve Temel Bilgisayar Eğitimleri' kursuyla engelliler iş dünyasına hazırlanıyor. Türkiye'nin sosyal sorumluluk kampanyası olan 'Eğitim Her Engeli Aşar' kampanyası çerçevesinde muhasebe, ofis, sistem güvenliği, görsel tasarım, sistem, yazılım, network yönetimi, temel bilgisayar, kişisel gelişim ve yabancı dil eğitimleri veriliyor. Eğitimlerden ücretsiz olarak faydalanan engelliler, eğitimlerini başarıyla tamamlamaları halinde kurs sonunda sertifika almaya hak kazanıyor.

ENGELLİLER KOLEJLİ OLUYOR:

Türkiye'nin ilk engelliler kolejinin temeli, 'Eğitim Her Engeli Aşar' kampanyası kapsamında Esenyurt'ta atıldı. Kampanya hamisi olan Hayrünnisa Gül tarafından temeli atılan Fikret İnan Engelliler Koleji, tüm engelli gruplarının bir arada fakat birbirinden bağımsız eğitim alacakları ve engellilerin eğitimindeki standartları yükseltecek, nitelikli bir okul olacak.

EĞİTİM HER ENGELİ AŞAR KAMPANYASI KOSOVA'YA ÖRNEK OLACAK:

Kosova Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Fatmir Sejdiu'nun eşi Nezafet Sejdiu'ya, Çankaya Köşkü'nde düzenlenen tanıtım toplantısında 'Eğitim Her Engeli Aşar' kampanyası hakkında bilgi verildi. Sejdiu, çok önemli bir amaca hizmet eden kampanyada emeği geçen başta Hayrünnisa Gül olmak üzere herkesi tebrik ettiğini belirterek, "Burada yaşayan engelliler çok şanslılar; çünkü devletin desteğine sahipler. Diyebiliriz ki, şanssızlık içinde büyük bir şansa sahipler. Onlar bu toplumda kendilerini yalnız hissetmiyorlar," diye konuştu.

BİZE ULAŞIN