Kültür ve sanatın yanındayız

SABAH Gazetesi 25 yıldır Türkiye'deki kültür, sanat, spor ve ekonomi alanlarındaki en önemli etkinliklere verdiği basın sponsorluğu desteğiyle de farkını ortaya koyuyor

İSTANBUL MODERN SANATLAR MÜZESİ
Türkiye'nin ilk modern sanat müzesi olan; Türkiye'nin sanatsal yaratıcılığını kitlelere ulaştırmak ve kültürel kimliğini uluslararası sanat ortamıyla paylaşmak amacıyla disiplinlerarası etkinliklere ev sahipliği yapan İstanbul Modern'e basın sponsoru olarak destek veriyoruz.

İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI
İstanbul'un müzik yaşamında önemli bir yeri olan ve besteci Cemal Reşit Rey'in yönetiminde 1945'te kurulan, temellerini ilk olarak 1827'de Donizetti Paşa'nın attığı Mızıka-i Hümayun Orkestrası'na dayanan İstanbul Belediyesi Şehir Orkestrası, 1972'de Kültür Bakanlığı'na bağlanarak İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) adını aldı. Günümüzde 103 sanatçıdan oluşan İDSO, yurtiçi turnelerinin yanı sıra uluslararası festivallerde de Türkiye'yi temsil ediyor. SABAH da İDSO'nun tek daimi basın sponsoru.

TÜRSAK

Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK), sinemanın yaygınlaşmasını sağlayarak, görsel-işitsel iletişim araçlarının halkın kültürel kimliğinin zenginleşmesi ve çeşitlendirilmesi yolunda kullanılmasını teşvik ediyor.

ANTALYA DEVLET OPERA VE BALESİ

Türkiye'nin genç opera bale kurumlarından biri olan Antalya Devlet Opera Balesi, kısa bir geçmişe sahip olmasına rağmen olağanüstü sanatçı potansiyeliyle kendini kanıtladı, Antalya ilinin de dışana açılarak Akdeniz Bölgesi ve Türkiye'ye büyük canlılık getirdi. SABAH da opera bale sanatlarının standardının yükselmesi, sevdirilmesi ve yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmak arzusuyla kuruma basın sponsoru olarak destek veriyoruz.

DRUM

Evrensel barış talebini güçlü bir şekilde dile getirmenin yolunun müzikten geçtiğine inanan ve farklı kültürler arasında hoşgörü ve saygının temel ilke olmasını amaçlayan, UNICEF kaynaklı 'DRUM Müzik Yoluyla Diyalog, Saygı, Anlayış' organizasyonunun basın sponsoruyuz.

ANTALYA KENT MÜZESİ

Antalya Kent Müzesi, konuklarına kentin yalnızca bir parçasını veya belli güzelliklerini tanıtmak yerine tarihini keşfetme ve kültürünü yaşatma fırsatı sunuyor. Müzede her ay pek çok etkinlik düzenleniyor. Ayrıca yerli ve yabancı ziyaretçilerine kültürel iletişim platformu sağlıyor.

AVRASYA BOATSHOW

Her yıl şubat ayında düzenlenerek gelenekselleşen; yatçılık ve su sporları üzerine önemli bir gelişim ve tartışma platformu oluşturan Avrasya Boatshow'un ana basın sponsoruyuz.

RİSK YÖNETİMİ ZİRVESİ

Türkiye'de risk yönetimi kavramını gündeme taşıyan ilk yayın kuruluşu olan Active Group tarafından her yıl şubat ayında düzenleniyor. Değişen ve gelişen risk yönetimi kavramını tartışmaya açan, bankacılık ve finans sektöründe ortaya çıkan ihtiyaç ve sorunların masaya yatırılıp çözüm önerilerinin üretilmesini amaçlayan ve finans sektörüne ürün, hizmet ve çözüm sunan kuruluşlarla, bu hizmetlerden faydalanan kamu, finans ve reel sektörün üst düzey yöneticilerini bir araya getiren bu önemli etkinliğe ana basın sponsoru olarak destek veriyoruz.

ULUSLARARASI ANKARA FİLM FESTİVALİ

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından her yıl mart ayında düzenleniyor. Festival kapsamında ulusal belgesel film, ulusal kısa film ve ulusal uzun metrajlı film yarışmalarını yer alıyor. SABAH da ülkemizde sinema sanatının gelişimine katkıda bulunma sorumluluğuyla basın sponsoru olarak festivale destek veriyor.

ULUSLARARASI ANKARA MÜZİK FESTİVALİ

Sevda Cenap And Müzik Vakfı tarafından her yıl mart ayında düzenlenen ve başkentin gelenekselleşmiş en önemli sanat olaylarından sayılan Uluslararası Ankara Müzik Festivali'nin tanıtımı için ve daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla festivale basın sponsoru olarak destek veriyoruz.

FİLMMOR KADIN FİLMLERİ FESTİVALİ

Kadınların kendilerini ifade edebilecekleri iletişim alanlarına katılımını artırmak amacıyla her yıl mart ayında düzenleniyor. Kadınların cinsiyetçi olmayan temsil ve deneyimlerini yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen ve bu amaç kapsamında film gösterimlerinin yanı sıra söyleşi, sergi ve atölyelere de yer veren Filmmor Kadın Filmleri Festivali'ne SABAH da basın sponsoru olarak destek veriyor.

ULUSLARARASI İSTANBUL FİLM FESTİVALİ
İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 1982'den beri düzenleniyor. Her yıl nisan ayında çeşitli sinemalarda gerçekleştirilen festivalin içinde ulusal ve uluslararası olarak iki ayrı yarışma yer alıyor. 1989'un başında, Uluslararası Film Yapımcıları Dernekleri Federasyonu (FIAPF) tarafından 'özel konulu, yarışmalı festival' olarak tanınarak, dünya çapında bir festival olma niteliği kazanan ve adı Uluslararası İstanbul Film Festivali olarak değiştirilen festivale, tüm medyada ayrıcalıklı bir konumda katkıda bulunuyoruz. Festivalin hem sürekli basın sponsorları arasındayız hem de 2006'dan bu yana festivalin 'Dünya Festivallerinden' bölümünün tema sponsoruyuz.

ULUSLARARASI İSTANBUL TİYATRO FESTİVALİ
İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı tarafından iki yılda bir mayıs ayında düzenlenen; yurtiçi ve yurtdışından pek çok önemli sanatçı ve yapımı izleyiciyle buluşturup tiyatro sanatının gelişimine büyük katkıda bulunan festivalin basın sponsoruyuz.

ULUSLARARASI İSTANBUL MÜZİK FESTİVALİ
İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nın en eski etkinliği olarak 1973'ten beri düzenlenen Uluslararası İstanbul Müzik Festivali, yerli ve yabancı sanatçıların konserlerinin yanı sıra seminer, konferans ve panellerle de zenginleşmiş bir etkinlik. Türkiye'den ve yurtdışından seçkin sanatçıları ve nitelikli yapıtları her yıl haziran ayında İstanbullu sanatseverlerle buluşturan festival, klasik müzik sevgisinin ülkemizde yerleşmesinde son derece önemli bir rol oynuyor.

KRİSTAL ELMA
Reklamcılar Derneği tarafından, Türkiye'deki reklam ajanslarının ve çalışanlarının yıl boyunca harcadıkları emeğin, ortaya koydukları yaratıcı çalışmaların ödüllendirildiği bir yarışma olarak her yıl haziran ayında düzenlenen Kristal Elma'ya, sektörün gelişimine katkıda bulunmak amacıyla ana sponsor olarak destek veriyoruz.

ULUSLARARASI İSTANBUL CAZ FESTİVALİ

Cazın yanı sıra rock, pop, blues, reggae, new age ve diğer türlere de yer veren ve dinleyiciyle sanatçı arasındaki mesafeyi ortadan kaldırmak amacıyla her yıl temmuz ayında düzenlenen Uluslararası İstanbul Caz Festivali'nin basın sponsoruyuz.

ULUSLARARASI ASPENDOS OPERA VE BALE FESTİVALİ

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü'nün en önemli organizasyonlarından biri olarak her yıl haziran-temmuz aylarında düzenlenen Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, 1998'den itibaren kazandığı uluslararası boyutuyla bugün dünyanın tanınmış festivalleri arasında anılıyor. SABAH da uluslararası iletişime, barışa, kültür ve sanata önemli katkılarda bulunan festivale basın sponsoru olarak destek veriyor.

ULUSLARARASI BODRUM BALE FESTİVALİ

Nitelikli etkinlikleri ve uluslararası konuklarıyla pek çok ülkeden sanatseveri, her yıl ağustos ayında önemli tarihi mekânlarda sanatla buluşturan festivalin basın sponsoruyuz.

ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ

Avrupa ve Asya'nın en köklü festivallerinden biri, ülkemizin ise en eski ve uzun soluklu film festivali olan Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne ana basın sponsoru olarak destek veriyoruz.

AUTOSHOW

Her yıl ekim ayında sektördeki gelişmelerin sergilendiği ve yeni ürünlerle ekipmanların piyasaya çıkmadan önce katılımcılar ve medyayla paylaşıldığı Uluslararası Otomobil Fuarı Autoshow'un basın sponsoruyuz.

CEBIT

Avrasya bölgesinin en büyük Uluslararası Bilgi ve İletişim Teknolojileri Fuarı (CEBIT) olarak İstanbul'u bölgede bilişim sektörünün iş merkezi haline getirmek amacıyla her yıl ekim ayında düzenlenen CEBIT Bilişim Eurasia'ya basın sponsoru olarak destek veriyoruz.

ULUSLARARASI FİNANS ZİRVESİ

Her yıl kasım ayında finans ve reel sektörün üst düzey yöneticilerini buluşturan Uluslararası Finans Zirvesi'nin ana basın sponsoruyuz.

MOTOSHOW

Aralık ayında düzenlenen ve motor sporları ve aksesuar tasarımlarının sergilendiği önemli bir platform oluşturan Motoshow'un ana basın sponsoruyuz.

SABAH - KIZILAY TIR TİYATROSU
2008'de Kızılay işbirliğiyle, Türkiye çapında ilköğretim çağındaki çocukların deprem konusunda bilinçlenmelerini eğlenceli bir yöntemle gerçekleştirmek amacıyla kurulan TIR Tiyatrosu, Benim Güzel Pabuçlarım adlı çocuk oyunuyla 22 şehirdeki çocuklara ulaştı. Projede, Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara eşliğinde "Bilgiyi Taşıyoruz, Güvenle Yaşıyoruz!" sloganıyla çocuklarımızın deprem öncesi alınacak tedbirler ve deprem anında yapılması gerekenler konusunda bilgilenmeleri sağlandı.

BİZE ULAŞIN