SABAH Türkiye'nin her yerinde

Doğu Anadolu'dan Güneydoğu'ya, Ege'den Akdeniz'e, Karadeniz'den İç Anadolu'ya kadar Türkiye'nin her bölgesinde 24 saat boyunca yaşanan bütün olayları onların yaptıkları haberlerden öğreniyoruz. SABAH'ın yurttaki ekibi, özverili gazetecilikleriyle yaşadıkları illerin birer gönüllü elçileri gibi çalışıyorlar

YURT HABERLER'İN KALBİ
TÜRKİYE'NİN her yerinde örgütlü Yurt Haberler Servisi merkezden Aydın Şentürk yönetiminde dört kişilik bir ekiple koordine ediliyor. Yurttaki muhabirlerin takip ettiği haberler Nejdet Çokan, Neslihan Can, İsmail Köprü ve Sema Engez'in süzgecinden geçtikten sonra gazetenin sayfalarında yer buluyor.

TRAKYA VE BALKANLAR'DAKİ HABER TAKİBİ ONA EMANET

1985'TEN bu yana gazetecilik yapan Murat Savaş, son 12 yılını SABAH'ta geçirdi. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu Savaş, Trakya bölgesindeki haber takibi, muhabirlerin koordineli çalışması ve medya grubumuzun temsilinden sorumlu.

ADAPAZARI'NIN 'TAM TEŞEKKÜLLÜ MUHABİRİ'
TELSİZİ, kulaklığı, fotoğraf makinesi, deri eldivenleri ve güneş gözlükleriyle tam teçhizatlı bir gazeteci Hüseyin Cumalı. Ona Levent Kırca'nın parodilerindeki 'tam teşekküllü kameraman' da diyebiliriz. Haber peşinde koşmaktan hiç usanmaz. Adapazarı ve civarında onu tanımayan yoktur.

SAMSUN'UN TEK KİŞİLİK ORDUSU
KARADENİZ'DEN İç Anadolu'ya uzanan tek kişilik ordu' tanımı Samsun Büro Şefi İlhan Demircioğlu'nu çok iyi anlatıyor. Samsun'dan Ordu'ya oradan Tokat'a , Çorum'dan da Sinop'a, Amasya'ya uzanan haber organizasyonunu tek başına idare ediyor. Sabah'ta yedi yıldır görev yapıyor. Ordu'da Hanefi Ceyhan, Çorum'da Erol Taşkan, Tokat'ta Tayfun Yiğit ve Amasya'da Ferhat Tutak haberleriyle gazetemize renk ve güç katıyor.

BURSA'NIN TEK SORUMLUSU
TÜRKİYE'NİN dördüncü büyük kenti olan Bursa'da görev yapan Tuna Çam, tek başına tüm bölgeye hâkim. Bursa'nın yanı sıra Bilecik'ten Yalova'ya, Balıkesir'den Kütahya'ya kadar haber peşinde koşuyor. Tren kazasından maden patlamasına gidiyor.

KÜTAHYA'NIN HABERLERİ DENEYİMLİ ELLERE EMANET
KÜTAHYA Gazeteciler Cemiyeti Başkanı da olan İhsan Tunçoğlu, SABAH Ailesi'nin en eskilerinden biri. Deneyimli gazeteci, yılların verdiği birikim ve tecrübesini bizimle paylaşıyor.

KAYSERİ'DE YAŞANANLAR ONUN TAKİBİNDE
KAYSERİ'YE bir yıl önce atanan Fatih Karaçalı, kent merkezinin yanı sıra Nevşehir ve Kırşehir'deki gelişmeleri de takip ediyor. Nevşehir'de Selçuk Yıldız, Kırşehir'de Aykut Aktaş kendisine yardımcı oluyor.

TRABZON, BÜTÜN KARADENİZ'E HÂKİM

TRABZON Bürosu, bir yıl önce Ulaş Özdemir'in şefliğinde yeniden yapılandırıldı. Giresun, Rize, Artvin, Bayburt ve Gümüşhane'nin haber trafiği de Trabzon'dan yürütülüyor. Murat Alhan, Özgür Özdemir, Ümit Uzun ve Of'ta Adnan Ramoğlu haberleriyle SABAH'a katkıda bulunuyor.

KONYA'NIN ASAYİŞİNİN YILMAZ TAKİPÇİLERİ
SABAH'IN Konya Bürosu, Serkan Canbaz ve Hasan Dönmez'den oluşuyor. Canbaz, polisadliye muhabirliğinin yanı sıra kültürel konularda da çalışmalara imza atıyor. Dönmez de "Asayiş haberleri bizden sorulur," sözüyle iddiasını ortaya koyuyor.

KAYISI DİYARINDA GÜNDEM YARATIYOR
GAZETECİ Tahir Özçelik yıllardır SABAH Ailesi'nde görev yapıyor. Kayısı diyarı Malatya'dan birbirinden ilginç haberleriyle Türkiye gündemine damgasını vuruyor.

LONDRALI SIRRI KAHRAMANMARAŞ'TA
SIRRIBERK Arslan, annesi dahil bütün akrabaları Londra'da yaşamasına rağmen O, 20 yıldır Kahramanmaraş'tan bildiriyor. O, Kahramanmaraş'ta yaşıyor ama haberleri bazen İngiltere'den, bazen İsveç'ten, bazen Fransa'dan hatta NASA'dan bile çıkıyor. Tam bir haberkolik olan Sırrı'nın yapamadığı haber yok.

ELAZIĞ'DA GAZETECİLİK AĞIR
EGE Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Erkan Köse 14 yıldır SABAH Gazetesi'nde çalışıyor. Aynı zamanda Elazığ Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Köse, birbirinden özel ve güzel haberlerini okurlara sunuyor. Özellikle geçen ay yaşanan depremde gazetecilerin nasıl zor şartlarda çalıştığını bir kez daha gösterdi.

ŞANLIURFA'DA HABERCİLİK ZOR İŞ
20 yılı aşkın süre yürüttüğü gazeteciliğinin son 13 yılını SABAH'ta geçiren Mehmet Yıldırım, Şanlıurfa'nın en renkli gazetecilerinden biridir. Kente gelen her ünlüyü Balıklıgöl'e götürüp haber yaparak Şanlıurfa'nın gönüllü turizm elçisi gibi çalışır. Gece-gündüz, bayram-hafta sonu demeden görev yapan Yıldırım "Haber söz konusu olduğunda babamı bile tanımam," diyecek kadar mesleğine âşık bir gazeteci.

GÜNEYDOĞU'NUN KALBİNDE HABERCİLİK
GÜNEYDOĞU'DA yaşananları önce SABAH'ın sonra da ülkenin gündemine taşımak Diyarbakır Büro'nun görevi. Bu görevi, meslekte 25, SABAH'ta ise 14 yılını geride bırakan, Atilla Korkmaz önderliğindeki ekip yürütüyor. Haberleriyle dikkat çeken Hüseyin Kaçar, deneyimli bir gazeteci. Özgür Cebe, aramıza katılalı bir yıl olmasına rağmen Türkiye'nin gündemini oluşturan manşetlere imza attı. Veysel Koç ise aramıza yeni katıldı.

SOĞUK BÖLGEDEN SICAK HABERLER
DOĞU Anadolu'daki altı ilin bağlı bulunduğu Erzurum Büro, 10 yıldır Sinan Aydın tarafından yönetiliyor. SABAH'a bir yıl önce katılan Cem Bakırcı, bir haber kurdudur. Erzincan'dan Kemal Arduç, Ardahan'dan Yunuz Akçay, Kars'tan Murat Taşdemirci, Ağrı'dan Ercan Taşır ve Doğubeyazıt'tan Ahmet Tunç haberleriyle bölgenin nabzını tutuyor.

VAN'IN NABZINI TUTUYORLAR
KONYA Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Yahya Öylek'ın, SABAH'ta geçmişi üç ay önce başladı. Geçmişte Van'da Rektör Yücel Aşkın davası, Şemdinli olayları davası, Dağlıca gibi kamuoyuna mal olmuş davaların yanı sıra bölgenin nabzını tuttu. Şimdi bilgi ve deneyimlerini Van'da Fahrettin Gök, Hakkari'de Naim Kazandıoğlu, Yüksekova'da Turgut Sarı ile birlikte SABAH için kullanıyor.

BİZE ULAŞIN