AK Parti iddiaları yalanladı

AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, CHP'ye yeni bir teklif götürdükleri yönündeki haberlerin doğru olmadığını belirterek, "Böyle bir niyetimiz de yok. Haberlerin kaynağı CHP ise Anayasa değişikliğini sulandırma girişimidir" dedi.

AK Parti'nin, CHP'ye 'Anayasa paketinden yargıyla ilgili iki maddeyi çıkaralım' şeklinde yeni bir teklif götürdüğü iddialarıyla ilgili olarak AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, hiçbir partiye bu yönde bir teklif götürmediklerini söyledi. AK Parti'ye gelen bir teklifin de bulunmadığını belirten Kılıç, "Böyle bir niyetimiz de yok. Haberler maksatlı ve gündem yaratma amaçlıdır. Haberlerin kaynağı CHP ise Anayasa değişikliğini sulandırma girişimidir" diye konuştu.

Kılıç, AK Parti'nin 8. maddenin oylaması öncesinde BDP ile pazarlık yaptığı iddialarına da tepki gösterdi. AK Parti'nin bu süreçte CHP, MHP veya BDP ile herhangi bir görüşme yapmadığını belirten Kılıç, "Bu yönde üretilen haberler gerçek dışıdır. 11 maddesi kabul edilen bir Anayasa teklifini sulandırmaktan vazgeçsinler" dedi. Kılıç, 1. turdaki oylamalara bakıldığında 330 oyun altına düşme konusunda endişeler üretilmesinin gereksiz olduğunu kaydetti.

BİZE ULAŞIN