Resepsiyonda sıcak görüntü

Anayasa değişiklik paketi nedeniyle günlerdir sabah saatlerine kadar süren çalışma maratonu Meclis'in 90. yıl resepsiyonuna da yansıdı. Vekil düzeyinde katılım düşük kalırken, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Tayyip Erdoğan, resepsiyon salonunda bir tur atıp ayrıldılar. Salonda yaklaşık 15 dakika kalan Gül ve Erdoğan, kendilerine eşlik eden TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin ile birlikte MHP lideri Devlet Bahçeli'nin masasında buluştu.

SESSİZ DİPLOMASİ

El sıkışmanın ardından Gül, gazetecilere Ermenistan'la ilişkiler konusunda şöyle dedi: "Herkesin herşeye dikkatli bakması lazım, Belki bu ara sessiz diplomasiye ihtiyaç var. Zaten o da yapılıyor uzun süredir." Gül resepsiyona katılan YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan'a Danıştay'ın katsayı kararını ima ederek "Rahatladınız değil mi ?"diye sordu. Özcan da "Sırtımdan 50 ton yük kalktı"dedi. TBMM Başkanı Şahin ise başkanlık sistemi ile ilgili soru üzerine "Ciddi mutabakat aranması gerektiği düşüncesindeyim"dedi.

"ÇOCUK AFFI"
Bahçeli de resepsiyonda "Çocuk affı"nın düşünülmesinin isabetli olacağını belirterek, hükümetin bu konuyu ele alıp tartışmasında yarar olacağını söyledi.
BİZE ULAŞIN