Kutlama yolunda kaza

Yeni Zelanda'da Anzak Günü kutlamalarına katılmaya giden bir askeri helikopterin düşmesi sonucu 3 kişi öldü, 1 kişi ağır yaralandı.

Yeni Zelanda basınında yer alan haberlere göre, Hava Kuvvetlerine ait Iroquois tipi bir helikopter Anzak Günü etkinliklerine katılmak amacıyla Ohakea hava üssünden Rangitikei bölgesine giderken, Wellington'ın 40 kilometre kuzeydoğusundaki bir çiftlik alanına düştü.

Polis yetkilileri ve ilk yardım ekipleri, yerel saatle sabah 07.00 sularında düşen helikopterdeki 3 kişinin öldüğünü, 1 kişinin ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Askeri yetkililer ise söz konusu rotada Wellington'daki Anzak Günü kutlamalarına katılacak bir helikopterin bulunduğu bilgisini teyit ederken, tam bilgi edininceye kadar konuyla ilgili detay veremeyeceklerini bildirdi.

Helikopterin düştüğü bölgede kalın bir sis tabakası bulunduğunu belirten görgü tanıkları, sis kalktıkça olay yerinin görülebildiğini, halen askeri ve sivil yardım helikopterlerinin bölgede bulunduğunu kaydetti.
BİZE ULAŞIN