'Dostluk günü' kana bulandı: Muhtar ve bir çocuk yaralı

"Silahın atılmadığı gün" diye tanıtılan Eskiyörük Köyü 5'inci Dostluk ve Dayanışma Günü'nde 17 yaşındaki A.B. terör estirdi

Antalya'da, Eskiyörük köyü 5'inci Dostluk ve Dayanışma Günü etkinliklerinde kan döküldü. Muhtar Ramis Güzel (39), şenlik alanında otomobille tehlikeli hareketler yapan 17 yaşındaki A.B. ve 3 arkadaşını uyardı. A.B. de babasının silahını alıp muhtara 7 el ateş etti. Muhtar yaralanırken, A.B.'nin 16 yaşındaki arkadaşı G.Ç. de seken kurşunlara hedef oldu. Şenlik iptal edildi. Muhtarın bastırdığı şenlik broşüründe "Silahın atılmadığı, siyasetin yapılmadığı 5. Dostluk ve Kaynaşma Günümüze katılmanızdan onur duyarız'' yazısı dikkati çekti. Olay cumartesi günü 22.00 sıralarında meydana geldi. Düzenlenmesi planlanan 5. Dostluk ve Kaynaşma Günü öncesinde gece şenlik yapıldı. Muhtar Güzel, şenlik alanında otomobille tehlikeli hareketler yapan A.B. ve 3 arkadaşını uyardı. Muhtarla yaptığı tartışmanın ardından dayısının oğlu ve 2 arkadaşıyla birlikte eve giden A.B. babasına ait ruhsatsız tabancayı alarak geri döndü ve Güzel'e "Sen bize karışamazsın" diyerek 7 el ateş etti. Muhtar karnına, kalçasına ve bacaklarına isabet eden kurşunlarla yaralanırken, A.B.'nin 16 yaşındaki arkadaşı G.Ç. de seken kurşunlara hedef oldu. Hastaneye kaldırılan Güzel'in vücudundaki kurşunların çıkarıldığını ancak omuriliğe yakın yerde olan kurşunun daha sonra ameliyatla alınacağı öğrenildi. Yaralı gencin de sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

BROŞÜRDE KALDI

Olay yerinden hızla uzaklaşan A.B. jandarma tarafından gözaltına alınırken, ruhsatsız olduğu belirtilen tabancanın bulunamadığı kaydedildi. Dün düzenlenmesi planlanan şenlik de iptal edildi. Muhtar Güzel'in şenliğin tanıtımı için bastırdığı broşürdeki "Silahın atılmadığı, siyasetin yapılmadığı 5. Dostluk ve Kaynaşma Günümüze katılmanızdan onur duyarız'' yazısı ise dikkati çekti. Serik Kaymakamı Ahmet Ümit ile birlikte yaralıları ziyaret eden Serik Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Barçın, Ramis Güzel'in 4 yıldır şenlikleri en iyi şekilde yaptığını belirterek, "Olayı şiddetle kınıyoruz'' dedi.

SİLAHSIZ GÜN TANIMI AFİŞTE KALDI
Muhtar Ramis Güzel, 4 yıldır düzenlediği dostluk günü için bastırdığı afişlerde "Silahın atılmadığı, siyasetin yapılmadığı Eskiyörük köyü 5'inci Dostluk ve Dayanışma Günü" tanımı yapıp, halkı şenliğe çağırmıştı. Ancak 17 yaşındaki A.B. kavga ettiği muhtarı vurdu. Seken kurşunla 16 yaşında G.Ç. de yaralandı.

BİZE ULAŞIN