Kadınlara karşı kızgınlığı var

TÜRKİYE'NİN önde gelen psikiyatristleri, Bodrum'da yakalanan İzmir'deki üç cinayetin katil zanlısı ile ilgili değerlendirmede bulundu.
Prof. Dr. Arif Verimli: "Türkiye'de seri katil meselesi, sık görülen bir şey değil. Bu tip insanların daha farklı bir zihinsel yapısı var. Bu olay, bir yönüyle cinsel sapkınlık gösteriyor. Cinsel suçlarda, genellikle akıl hastalığı anlamında bir hastalık olmaz. Bunlar daha çok anti sosyal temelli kişiler. Çoğu zamanda cinsel sapkınlık üzerine gelişen suçlardır. Bu vakada da böyle olduğu görülüyor. Bu tip vakalardaki kişilerin yüzde 90'ı, 30 yaşın altında, genellikle de alt kültür seviyesindeki insanlar."
Doç. Dr. Armağan Samancılar: "Toplumda son dönemlerdeki en büyük sorun, aile içi eğitim konusunda yaşanıyor. Özellikle kalabalık ailelerde bu daha sık karşımıza çıkabiliyor. Sevgi de göremeyince çocuklar, daha kızgın ve acımasız olabiliyorlar. Bazıları da ileride, bu tip saldırgan ve öldürmeye yönelik eylemlere yönelebiliyor. Sadece para için olmadığı da açık. Öyle olsaydı sadece paralarını alır ve kişilere zarar vermezdi. Kadınların seçilmesi de bir seçicilik olduğunu gösteriyor. Özellikle kadınlara karşı bir kızgınlığı var ve bu kızgınlığı nedeniyle onları seçiyor."

HALK LİNÇ ETMEK İSTEDİ
3 kişiyi öldürmekle suçlanan zanlının yakalandığını duyan Bodrumlular, İzmir'e gönderilmek üzere araca bindirilen Hamdi Ayri'yi linç etmek istedi.

BİZE ULAŞIN