'Darbeler olmasaydı CHP iktidardaydı'

Kılıçdaroğlu, darbelerden en çok CHP'nin etkilendiğini belirterek "27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül olmasa CHP iktidara gelecekti" dedi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, darbelerden en çok etkilenen portinin CHP olduğunu öne sürdü. CHP lideri dün Kahramanmaraş ve ilçelerini ziyaretinde şu mesajları verdi:

DARBELER EN ÇOK CHP'Yİ VURDU: Darbelerden en çok darbeyi CHP yedi, en büyük zararı CHP gördü. 27 Mayıs olmasa CHP iktidar olacaktı. 12 Mart, 12 Eylül olmasa CHP iktidara gelecekti. İktidara en yakın olduğumuz dönemlerde darbeler oldu. CHP hep darbecilerin yanındaymış gibi imaj yaratıldı. Böyle olmadığını daha yüksek sesle söylüyoruz.

RECEP'TEN OLMA ANAYASA: Kılıçdaroğlu, Pazarcık ilçesinde alanda bulunan "Kenan'dan doğma, Recep'ten olma Anayasa'ya hayır" pankartını göstererek "Hayır" oyu istedi.

"İSABETLİ OLUR"
Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın "çekilirim" sözlerini değerlendirirken "isabetli olur" dedi. Kahramanmaraş'tan sonra Elbistan'da konuşan Kılıçdaroğlu, referandumda "hayır" oyunun verilmesini istedi. Kent meydanında halka seslenen Kılıçdaroğlu Elbistan'ı il yapma sözü verdi. Kılıçdaroğlu konuşmasını bitirirken iki adet yumurta atıldı. CHP lideri ayrıca bir gazetecinin kardeşinin düğününde ayrıca nikah şahidi oldu.

Bülent Arınç Leman'a havale
Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın kendisine yönelik "Şu kadar boyuyla bir şeyler süylüyor" sözlerinin hatırlatılması üzerine mizah dergilerine gönderme yaparak "Açıklamaları, gereğini yerine getirsin diye, kabul ederlerse, Leman ve Penguen dergilerine havale ediyorum'' dedi.

BİZE ULAŞIN