Bahçeli: Öncelikleri cezaevi değil

Pazartesi 06.09.2010
ABONE OL
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, referanduma sayılı günler kala SABAH'a konuştu. Bahçeli Kürt sorunundan türbana kadar, gündemdeki konularla ilgili olarak şu mesajları verdi:
DİYARBAKIR'A GİTMEME KONUSU: Orada büyük gücümüz var. Ama A, B, C ve D gibi birbirine bağlantılı konular var. Doğru noktada durmamız gerekir. Doğrunun dışında olmamak için bu konuyu hassasiyetle götürüyoruz.
DİYARBAKIR'A CEZAEVİ VAADİ: Her ilde cezaevi var. Adi suçlar için de yapılması söz konusu olabilir. Bunun bir önceliği yok. Bunu söylemeye bile gerek yok.
TÜRBANLI RAHİBE AFİŞİ: CHP'nin kendi parti kararıyla oluşturulmuş afişleme dışındaysa bu konu mutlaka hukuki yönden üzerine gidilmesi lazım. Biz provokasyona dikkat ediyoruz. Afişlerimizi yakından takip ediyoruz. Bu manada teşkilat mensuplarımız çok uyanık.
ERKEN SEÇİM GEREKLİ Mİ?: Bir erken seçim için yeterli olacak takvim süreci, 12 Eylül'le 7 Kasım arasında mevcut. Bu da 60 gün. Biz erken seçimin Türkiye için ihtiyaç haline geldiğine inanıyoruz. Referandum sonucu ne olursa olsun.
YARGITAY KONUŞMALARI: Telekulağa karşı 'en iyi emniyet az konuşmak' prensibinden hareket ediyoruz. Konuşmanın içeriği ise doğruluk derecesi nedir bilemiyorum ama büyük bir yanlış, büyük bir talihsizlik.