'Afiş CHP'li başkanın işi'

Avcılar'daki Alp Reklam adlı ajansın sahibi Alparslan Karadağ, afişleri bizzat Avcılar ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci'nin bilgisi dahilinde hazırladıklarını söyledi

Pazartesi 06.09.2010
Son Güncelleme: Pazartesi 06.09.2010
ABONE OL
İstanbul ve Diyarbakır'da "Müslüman kadınların rahibe gibi örtünmesi için evet" ifadesiyle tepki toplayan ve CHP'ye ait olduğu belirtilen afişleri kimin astırdığı günlerce tartışıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, afişlerin kendilerine ait olmadığını savunurken, İçişleri Bakanı Beşir Atalay ise önceki gün afişlerin CHP'li Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci tarafından hazırlatıldığını açıkladı. Bu açıklamanın ardından gözler Değirmenci'ye çevrildi. Başkan Değirmenci telefonlara çıkmazken, afişi basan Alp Reklam adlı şirketin sahibi Alparslan Karadağ SABAH'a konuştu. Polis tarafından ifadesine başvurulan Karadağ, olayın nasıl geliştiğini kendisine telefonla ulaşan muhabirimize anlattı.

ASANLAR KAMERADA

Avcılar'da çocukluğundan beri reklam ve afiş işiyle uğraştığını anlatan Karadağ, tartışmalı afişi bizzat başkan Değirmenci'nin talimatıyla hazırladıklarını söyledi. Karadağ, "Başkan Mustafa Değirmenci şahsen tanıdığım ve görüştüğüm biridir. Söz konusu afişleri de onun bilgisi dahilinde bastık. Benim için afişi kimin getirdiği, içeriği önemli değil. MHP'nin de AKP'nin de afişlerini hazırlıyorum. Üzerinde vatana millete karşı suç teşkil eden bir şey olmadıktan sonra bizim için sorun yok. Afişte yazan şeyler onların kendi siyasi görüşleri, beni bağlamaz" dedi. Türbanı rahibe kıyafetine benzeten ifadenin kendisinin de dikkatini çektiğini belirten Karadağ, "Böyle bir tepki yaratacağını tahmin ettim. Bunu Türkiye'de yaşayan herkes tahmin edebilir" diye konuştu. Bu arada polisin incelemesinde afişlerin asıldığı anın MOBESE kameralarınca görüntülendiği ortaya çıktı. Görüntüler ve alınan ifadeler savcılığa gönderilecek.