Başkanın aracına bombalı saldırı

Pazar 12.09.2010 00:00
Son Güncelleme: Pazar 12.09.2010 16:14
ABONE OL
Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde belediye başkanının makam aracına düzenlenen bombalı saldırıda maddi hasar meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, Yeni Mahalle Menderes Caddesi'nde park halindeki Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş'ın makam aracının bagaj kapısının üzerine parça tesirli bomba konuldu. Alüminyum bira kutusunun içine yerleştirilen bomba düzeneği saat 06.00 sıralarında büyük bir gürültüyle patladı. Araçta hasara neden olan patlamada yaralanan ya da ölen olmadı.
Makam otomobilinin belediye başkanının şoförü Hakan Yüksel'in evinin önünde olduğu, gece 04.00 sıralarında aracı park eden Yüksel'in evine çıktığında patlama sesini duyduğu öğrenildi. Yüksel'in kim olduklarını göremediği saldırganların, bira kutusu kullanarak parça tesirli bir molotofkokteyli yaptıkları ve bu bombayı yine elle yapılan bir pamuk fitiliyle ateşledikleri bildirildi. Bombanın patlamasıyla mahallede panik havası hakim oldu. Saldırganların hazırladığı bombanın parça tesirli olduğu ve patlamadan bölgedeki bazı evlere parçalar sıçradığı belirtildi. Polis olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.