Aysel Tuğluk, Öcalan'ı ziyarete gitti

Pazartesi 27.09.2010 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 27.09.2010 16:02
ABONE OL
Demokratik Toplum Kongresi'nin Genel Başkan Yardımcısı eski DTP milletvekili Aysel Tuğluk, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ile avukat sıfatıyla görüşmek üzere İmralı'ya gitti.

Geçtiğimiz hafta hava muhalefeti nedeniyle Öcalan ile görüşmeye gidemeyen Tuğluk, avukatlar Aydın Oruç ve Doğan Erbaş ile sabah saat 08.50'de Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığı'na geldi. Avukatlar burada bir süre araç içinde bekledi. Araç sürücüsü ise bagajda bulunan içerisinde gazete, dergilerin bulunduğu iki poşete yiyecek ve su koydu.

Gazetecilerin arabaya yaklaşması üzerine aşağı inen Tuğluk, 'Eylemsizlik kararı ile ilgili görüşecek misiniz?' sorusuna, "Arkadaşlar şu an için bir açıklama yapmayacağım. Ancak akşam dönüşte sizlere açıklama yapacağız. Şu an için şunu söyleyebilirim ki, umuyorum ülkemiz için, halklarımız için hayırlı bir görüşme olur." dedi.

Tuğluk ve arkadaşları daha sonra kimlik kontrolleri için Jandarma Komutanlığı'na alındı. Burada gerekli kontroller yapılan Tuğluk ve beraberindeki avukatlar daha sonra camları siyah bantla kapatılmış jandarmaya ait araçla İmralı'ya götürülecekleri gemiye bindirilmek üzere limana götürüldü. Tuğluk ve beraberindekiler basın mensuplarının içeri alınmadığı limandan İmralı'ya hareket edecek. Akşam saatlerinde döneceği tahmin edilen Tuğluk ve arkadaşlarının bir açıklama yapması bekleniyor.