Furkan'ın babası: Ceza alsınlar

  1. Haberler
  2. Gündem
Salı 07.12.2010 ABONE OL
Mavi Marmara baskınında İsrail askerleri tarafından öldürülen 19 yaşındaki Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan, İsrail'deki orman yangınına yapılan yardım için "normal insanlar için insani yardım olabilir ama bizim için öyle değil" dedi. Tazminat ve özrün devlet tarafın ilişkilerin düzelmesi için şart olarak öne sürüldüğünü belirten Doğan, "Suçlular cezasını çekmedikten sonra ne kuru özrün ne de tazminatın bir önemi yok, istemiyoruz" dedi.

ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKAR

Ahmet Doğan devletin dış politikası gereği böyle adımlar atmasının insanlar tarafından normal karşılanmasını anlayabildiklerini belirtirken kendi durumlarını da "ateş düştüğü yeri yakıyor" diyerek ifade etti. Ahmet Doğan ilişkilerin düzelmesi yönünde atılan adımları ve jestleri de eleştirirken "karşı taraf bu kadar sorumsuzken ilişkilerin asla eskisi gibi olmaması gerekir" dedi.

"TAZMİNATIN ÖNEMİ YOK"
Doğan, son günlerde yeniden gündeme gelen özür ve tazminat konularına ilişkin "Bu katliamı devlet yaptı. Sorumlular cezalandırılmadıkça ne kuru özrün ne de tazminatın hiç bir önemi yok, istemiyoruz. Sadece sorumlular cezalandırılsın" diye konuştu. Tazminat ve özrün devletin ilişkilerin yeniden düzelmesi için bir şart olarak ortaya konduğunu söyleyen Ahmet Doğan, "devlet kendi dış politikasını belirlerken bunları söylemesi normaldir ancak bizim acımızı ölçecek bir şey yok" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU