İstanbul'daki müdahalenin tartışması dün de sürdü

  1. Haberler
  2. Gündem
Perşembe 09.12.2010 ABONE OL
TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin: Öğrencilerimizin eğitimdeki başarılarıyla gündeme gelmelerini arzu ederim. Bir takım eylemler sebebiyle tartışılmalarından üzüntü duyarım.
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu: Başbakan ile rektörler buluşması sırasında öğrencilerle polis arasında çıkan olaylar 2 vali yardımcısı tarafından inceleniyor.
AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç: İstanbul'daki müdahaleler sırasında ortaya çıkan görüntüler kesinlikle onaylanacak, tasvip edilecek görüntüler değil. Ama fotoğrafın arka yüzünde polisin de maruz kaldığı bir fiziksel saldırı var.
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç: Protestocu grup şiddet kullanmamışsa, silaha da başvurmamışsa onlara karşı şiddet kullanmak kesinlikle doğru değildir. Buradaki manzaralar bu topluluğa karşı bir aşırı güç kullanıldığını rahatlıkla ortaya koyabiliyor.
Hürriyet, Hukuk, Hoşgörü Gençlik Hareketi (3H Gençlik Hareketi) üyesi bir grup, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'a posta ile biber gazı gönderdi.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü protestoda aldığı darbeler sonucu bebeğini düşürdüğü iddia edilen 19 yaşındaki E.Ö. ile ilgili basına fotoğraf dağıtarak E.Ö.'nün bayrak sopasıyla polise saldırdığını ispatlamaya çalıştı.
BUGÜN NELER OLDU