“Müflis tüccar eski defteri karıştırır”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ak Parti İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu.

  1. Haberler
  2. Gündem
Cuma 10.12.2010 10:51 ABONE OL

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ak Parti İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu.

Konuşmasında CHP liderine yüklenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlerde ana muhalefet partisinin çeşitli iddialar ortaya attığını ancak sonradan bu iddialarla ilgili olarak yargı yoluna gidilmediğini, bu durumun da iddiaların ne kadar ciddiyetsiz olduğunu ispatladığını belirtti.

Muhalefet partisinin Wikileaks ile ilgili iddiaları öne sürmesini de eleştiren Erdoğan, "İftirayı bile yabancı diplomatlarla ilgili dedikodulardan alıyorlar onu da kendileri üretemiyorlar" dedi.

"MÜFLİS TÜCCAR ESKİ DEFTERLERİ KARIŞTIRIR"

Ana muhalefet partisinin eski defterleri karıştırdığını ve Ergenekon'la örtüşen iddiaların yer aldığı yabancı internet sitelerinin borazanlığını yaptığını söyleyen Erdoğan sözlerini "Müflis tüccar eski defterleri karıştırır" diyerek sürdürdü. "Açtıkları eski defterlerden bir şey çıkmaz, çıkmayacak" diyen Başbakan, CHP'ye oy vermiş vatandaşların da bu tarz siyasetten rahatsız olduğunu, zaten partinin genel başkanının herkesi oy vermeye çağırıp kendisinin oy veremediğini söyledi. CHP genel başkanının referandum süreci boyunca verdiği vaatlerin arkasında duramadığını söyleyen Erdoğan, "Böyle bir genel başkana seçmeni nasıl güvensin, samimiyetsiz siyasetin bu ülkede bir değeri olmadığını kendisine göstereceğiz" dedi.

"Türkiye'de birçok sorunu çözdük ama muhalefet sorununu çözemedik. Önümüzdeki yedi ay boyunca hırçınlık ve hırs nedeniyle gözü dönmüş olanlar her yola başvuracaklardır ve her yöntemi mübah olarak göreceklerdir. İftiraların ötesinde muhalefetin sokak olaylarını ve öğrenci olaylarını kışkırttığını göreceksiniz. O marjinal olaylarla ilgili muhalefetin de medyanın da hiçbir ortak noktasını bulamazsınız. Ama bir noktada birleştiler, hükümete karşı birleştirler. Muhalefet grup toplantılarına onları taşıyor, medya sayfalarına ve ekranlarına taşıyor. Bunlar kim? İllegal olayların içerisinde yer alan kişiler. Bunlarla seçim kazanacaklarını zannediyorlar. Boşuna uğraşıyorlar. Eğer bu ülkede fikir ve düşünce özgürlüğünü şiddete bulaştıranlarla, CHP'nin yöneticileri elele verdiğinde benim milletim onları hiçbir zaman affetmeyecektir. Zaten bunların her derdi manşet olabilmek. Kanunlara uygun bir biçimde eylemlerini yaptıklarında haber olamadıkları için, şiddet kullanıyorlar..." sözleriyle açıklamalarını sürdüren Erdoğan, açıklamasını polise yönelen eleştirileri yanıtlayarak sürdürdü. Polisin görevini yaptığını ifade eden Erdoğan, polise karşı uygulanan şiddetin de azımsanmaması gerektiğini söyledi. Yumurtalı protestolarla ilgili olarak "O yumurtaları hocalarınıza atacağınıza akşam bir güzel omlet yapıp yeseydiniz" diyen Erdoğan, protestoların özgürlükçü, entelektüel ve düşünce ağırlıklı olmasını gerektiğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU