Fırlatılan çatallarla anıldı

  1. Haberler
  2. Gündem
Cumartesi 11.12.2010 19:39 ABONE OL
Sanatçı Ahmet Kaya, ölümünün 10. yılında 'An Gelir, Onsuz 10 yıl' adlı etkinlikle bu akşam İstanbul'da, Lütfi Kırdar Kongre Sarayı'nda anılıyor. Etkinlik saat 20.00'de başladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2000 yılında Paris'te yaşamını yitiren Ahmet Kaya'yı anma etkinliklerine son dakikaya kadar katılmak istediğini, ancak Mardin'de yaptığı konuşma sonrası programının yoğunluğu ve hava şartlarının elverişsizliği nedeniyle katılamayacağını açıkladı.

Sanatçını eşi Gülten Kaya, Başbakanın yanı sıra CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlunun da katılamaması ile ilgili kimseye bir kırgınlığının olmadığını söyledi.

Törene hükümet adına Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay katılıyor.

Erdoğan, geçtiğimiz Eylül ayında atv'de katıldığı programda Ahmet Kaya'nın, hapse girmeden önce kendisi için söylediği 'Ağlama Anne' şarkısı ekranlara getirilince gözyaşlarını tutamamıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da geçen ay Paris'te Kaya'nın kabrine karanfil bırakmıştı.

ANMA TÖRENİNDEN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN!

Başbakan'ın gözleri böyle dolmuştu

1998 yılında ünlü radyocu Gezegen Mehmet Cumhuriyet'in 75'inci yılında bir konser düzenlemişti. Orada Başbakan Erdoğan bir konuşma yapmıştı. Bunun üzerine sahne alan Ammet Kaya da Başbakan'a ithafen bir konuşma yaptı. Ardından Ağlama Anne şarkısını söyledi. Bu görüntüler geçenlerde Erdoğan Aktaş'ın sunduğu Gündem Özel programına katılan Başbakan Erdoğan'ın gözlerini doldurmuştu. İşte o görüntüler ve sonrasında Mehmet Barlas ile Başbakan arasında geçen diyalog.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN!

BUGÜN NELER OLDU