Kılıçdaroğlu-Sav görüşmesi sona erdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile eski Genel Sekreter Önder Sav arasındaki görüşme sona erdi.

  1. Haberler
  2. Gündem
Cumartesi 11.12.2010 14:30 ABONE OL
Kemal Kılıçdaroğlu'nun TBMM'deki makamında gerçekleşen görüşme yaklaşık 40 dakika sürdü.
Önder Sav'ın, basına kapalı gerçekleşen görüşmeyle ilgili açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu'na liste önerisinde bulunmadım
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Meclis'te görüşen eski Genel Sekreter Önder Sav, ''kurultayda bir liste (çarşaf ya da blok) önerisinin olmadığını'' açıkladı.

Kılıçdaroğlu'nun ardından CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal gibi kameraların karşısına geçen Önder Sav, görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Baykal'ın ''Sayın Kılıçdaroğlu'na çarşaf liste önerdim'' açıklamasının aksine her hangi bir önerisinde bulunmadığını söyleyen Sav, kurultayın bir hesaplaşmaya dönüşmemesini istedi. 18 Aralık kurultayının bir ayrışma, kamplaşma ve hesaplaşmaya dönüşmemesi gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, ''Yapılacak kurultay CHP'yi iktidara taşımalı ve AKP'nin üçüncü kez iktidar olmasının önüne geçmelidir.'' dedi.

Baykal'ın ''Çarşaf liste bütünleştirir'' yönünde açıklamalarını dinleyemediğini belirten Sav, ''Sayın Baykal'ın açıklamalarını dinleyemedim. O siyasette bizim için çok önemlidir. Kendisiyle birlikte görev yaptığımız döneme ilişkin yada uygulamalarına ilişkin bir düşünce ortaya koymayı uygun bulmam.'' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU