Cem Yılmaz kırdı geçirdi

  1. Haberler
  2. Gündem
Perşembe 16.12.2010 17:00 ABONE OL
"Marka 2010 Konferansı'na katılan komedyen Cem Yılmaz, salondakileri gülmekten kırdı geçirdi. Kendisini "Türkiye'nin aydınlık yüzü" olarak tanıtan Yılmaz, yaptığı esprilerle herkesi kahkahaya boğdu.

Swissotel'de düzenlenen 'Marka 2010 Konferansı'na katılan Cem Yılmaz, özel bir televizyon kanalı için hazırlanan programda Kemal Kılıçdaroğlu'nun ardından ikinci konuk olarak sahneye çıktı. Sahneye gelen Cem Yılmaz kendisini, "İşte Türkiye'nin aydınlık yüzü" diye tanıtınca herkes kahkahaya boğuldu. "Siyasi espriler yapmayı sevmiyorum" diyen ünlü komedyen, "Neden sürekli siyah giyiyorsun?" sorusu üzerine de, "Siyah giymemin nedeni sahnede ellerimi kollarımı hareket ettirerek kendimi daha fazla anlatıyorum. Siyah giyince ellerim kollarım daha fazla seçiliyor. Siyah giyen bir de Sinan Çetin var. Sinan Çetin bir ara Usame Bin Ladin'e benziyordu. Ladin'i yakalayan ABD 50 milyon dolar veriyordu. Ben de onun sakallarının uzamasını bekleyip, ABD'ye teslim etmeyi düşünüyordum" dedi. Yılmaz, bir süre önce basında çıkan, "Benden çocuk olmaz" sözlerinin sorulması üzerine de, "Şimdi bana gazeteciler geldi. Arkadan soru sordu. 'Sizden iyi çocuk olur' dediler. Ben de, 'benden çocuk olmaz' dedim. Onu yazmışlar. Çocuk gerçekten çok kutsal bir şey ama bunu tek başınıza yapamıyorsunuz. Onun için bir eş lazım. Tek başıma deneyince ortaya bir şey çıkmıyor" şeklinde espri yaptı.

"Günün birinde biri çıkıp, 'bu senin çocuğun' derse ne yaparsın sorusuna Yılmaz'ın verdiği cevap ise salondakileri gülmekten kırdı geçirdi. Her şeye hazırlıklı olduğunu belirten Cem Yılmaz, "Benimde seks kasetlerim ortaya çıkabilir. Ama önemli değil, her şeye hazırlıklıyım. Seks kasetinden ziyade içeriği önemli. İzleyenler 'vay be ne iş çıkarıyor' desinler" diye konuştu.

Cem Yılmaz, herkesin kendisini "küfür ediyor" diye eleştirdiğini de belirterek, "Bunu kesinlikle anlamıyorum. Küfür terbiyenin bir ölçüsü değil. Bunu normal hayatta herkes yapıyor. TEM'de bir gün giderken, öndeki arabanın şoförü el frenini çekerek aracını durdurdu. Yanıma geldi. 'Bu filmde küfür yok, yok küfürlü yapın' dedi. Yolda giderken önümü kesip bana belden aşağı fıkralar anlatıyorlar. Bunu ne yapacağız. Hadi ben şov yapıyorum. Yolda giden adam gelip bana hangi hakla küfürlü fıkra anlatıyor bunu anlamıyorum" dedi.

KILIÇDAROĞLU: DEĞİŞİM ESKİ İNSANLARLA OLMAZ

Cem Yılmaz'dan önceki konuk CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, "Türkiye tarihinde CHP dışında ayakta kalan bir parti yok, hepsi gitti. Eğer CHP güvenilmez bir parti olsaydı yok olurdu" dedi.

Kılıçdaroğlu, "Eski partililer 'ben milletvekili olacağım' diyorsa gelmesin. Pazarlık kabul etmiyorum. Değişim eski insanlarla olmaz, onlara saygılıyız ama gençler siyasete girmeli" ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, CHP'nin değiştiğini belirterek, "Biz eğitimlilerden yüzde 42 oy alıyoruz ama kendimizi anlatamadığımız yerde oy alamıyoruz." dedi. Kılıçdaroğlu, "CHP 1950'ye kadar tutucuydu. Ecevit ile grev hakkı getirildi, sosyal haklar getirildi. CHP değişti ve Ecevit yüzde 42 aldı. Halka yakın, statükoya uzak CHP daha demokrat, özgürlükçü daha halkçı olacak. Biz herkesin inancına saygılıyız ama eğer inanç siyasete bulaşırsa yanlış. İnancı siyasete malzeme etmemeliyiz. Biz güneydoğu niye oy alamıyoruz. Etnik kimlik siyasete girmiş. Biz yapmayız. Biz üçüncü yol olarak etnik kimlik ve inanca saygılıyız. Sosyal demokrasiye açık herkese açığız" diye konuştu. "Siz markanızın kendine verdiği zararla buraya geldiniz. Sizin bu kendine zarar veren markadan destek alacak mısınız? Siz Gandi diye geldiniz nasıl iktidar olacaksınız?" şeklindeki soruya Kılıçdaroğlu, "Bizim markamız neden değerli. Biz söylediğimizle halka güven veriyoruz bizim markamız güvendir. Kendimi anlatmayı sevmem, sakin bir insanım. En aykırı fikirleri bile dinlerim. Kin tutmam. Siyasete girerken halka yalan söylemeyeceğim dedim. Doğru söyleyeni dokuz köyden kovuyorlar ama biz 10'uncu köye gitmeye razıyız. Biz doğruları söyledik diye suçlandık. CHP'nin olmadığı bir Türkiye'yi düşünün. Bizi çözemezler. Onlara teslim olmanın ötesinde AKP'ye itiraz edemeyen bir muhalefet istiyorlar" cevabını verdi.

Sahillerden içeriye açılma ile ilgili eleştirileri değerlendiren Kılıçdaroğlu, "Sadece sahilde değiliz değil içlere de açılıyoruz. Sorun sadece Doğu ve Güneydoğu'da değil. Kütahya'da da var. Bizim 15 yıldır miting yapmadığımız iller var. Ben o yurttaşlardan özür diliyorum. Daha çok gitmeliydik. Kolaycılığı bırakıyoruz. Kimse Kemalci olmasın, partili olsun. Herkes genel başkan benden az çalışıyor demeli. Hiç bir yurttaş bir köşeye oturup elinde bir kadeh viskiyle 'Ne olacak bu CHP'nin hali' dememeli. Niye o tarafa bırakıyorsun meydanı" şeklinde konuştu.

Gençlerin siyasete girmesini isteyen Kılıçdaoğlu, "Milletvekili olacağım düşüncesiyle kimse gelmesin. Biz değişim sürecini başaracak CHP'yi Kuvva-i Milliye ruhuyla daha ileriye götüreceğiz. Daha fazla kadın, genç olacak. Kim CHP'ye gelmek istiyorsa gelsin. Eski partililer 'ben milletvekili olacağım' diyorsa gelmesin. Pazarlık kabul etmiyorum. Değişim eski insanlarla olmaz, onlara saygılıyız ama gençler siyasete girmeli" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU