Ayakkabılarını korumasına sildirdi

Balyoz darbe planı davasının bir numaralı sanığı emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın, duruşma salonuna girişinde ayakkabılarının çamurunu korumalarına sildirdi.

  1. Haberler
  2. Gündem
Perşembe 16.12.2010 10:00 ABONE OL
Doğan'ın neşeli hali dikkat çekti. Silivri Cezaevi'ndeki duruşma salonunda bugün başlayan Balyoz davası sanıkları, davanın görüleceği duruşma salonuna geldi.

Davanın bir numaralı sanığı emekli Orgeneral Çetin Doğan, çamur olan ayakkabılarını iki korumasına sildirdi. Doğan'ın neşeli hali dikkatlerden kaçmadı.


Bu arada, Çetin Doğan'ın yürümesinden görüntü almaya çalışan bir kameraman yere düştü. Düşen kameramanı yerden arkadaşları kaldırdı.

BALYOZ DAVASI BUGÜN BAŞLIYOR

Balyoz Darbe Planı iddialarına ilişkin tarihi dava, Silivri'de başlıyor. 968 sayfalık iddianamede, 30'u muvazzaf, 30'u emekli, general ve amiralden oluşan toplam 196 şüpheli için 20 yıla kadar hapis isteniyor.

Hükümeti yıkmayı hedef alan planın mimarı olmakla suçlanan dönemin 1. Ordu Komutanı Çetin Doğan ile eski kuvvet komutanlarının da aralarında olduğu 30'u muvazzaf, 30'u emekli 60 general ve amiralin de aralarında olduğu 196 şüphelinin 15 yıldan 20 yıla kadar hapisleri isteniyor.
BUGÜN NELER OLDU