'Yalan ya da öyle yönlendiriyorlar'

Atalay da, Kılıçdaroğlu'nun batağa gömüldüğünü ve çıkamadığını söyledi. Atalay "Yalan, yanlış dolu açıklaması esef verici" diye konuştu

  1. Haberler
  2. Gündem
Cuma 17.12.2010 ABONE OL
İçişleri Bakanı Beşir Atalay da dün Esenboğa Havalimanı'nda, Kılıçdaroğlu'nun "Vali Vekili İbrahim Yurdakul'un imzasının bulunduğu belge yok. Çünkü bu belge rüşvete dikkat çeker nitelikte" iddiasını yanıtladı: "Vali vekilinin bir raporu yok. Bir araştırması yok, bir dosyası yok. Vali vekilinin yazı ekinde gönderdiği Cumhuriyet Başsavcılığının talebi var. Vali vekili o konuda 4-5 satırdan oluşan bir yazı yazmıştır Bakanlığımıza ve Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmiştir. Vali vekilinin söylediği şu: 'Bu rüşvetle ilgili olduğu için bizim yapacağımız bir işlem yok. Cumhuriyet Başsavcılığı işlem yapacak.' Yazı budur. Başkaca herhangi bir hazırlattığı rapor, herhangi bir yazdığı yok." Bütün dosyayı açıkladıklarını ifade eden Atalay, "Burada açık olmayan, şeffaf olmayan bir şey yok'' dedi.

'TAMAMEN KURGU'
CHP liderinin konuyu TBMM'deki bütçe görüşmesinde gündeme getirdiğini hatırlatan Atalay, "Tamamen kurgu, yalan. Şimdi batağa gömüldü, çıkamıyor. Vatandaşın kafasını karıştıracak şeyler söylüyorlar" diye konuştu. Beşir Atalay, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Osman Güneş'in, Kayseri Valiliği'nden ayrıldığı gün Ankara'da paraf attığı yönündeki haberlerle ilgili ise "Yalan. O paraf olayı veya benim 'olur'um 12- 13 Aralık'tadır. Sayın müsteşarın Kayseri'den ayrılması 4 Aralık'tır. Valiydi, müsteşarlığa atandı. Görevden, ayrılmanın usulünü bilir. Valilerimiz oradan ayrılana kadar oradaki görevlerini yaparlar'' diye konuştu. Kılıçdaroğlu'nun açıklamasının "Hiçbir noktasının doğru olmadığını'' belirten Atalay, "Doğrusu tekrar bugün sabahın erken saatinde yalanlarla, yanlışlarla dolu bir genel başkanın açıklama yapmasını da esefle karşılıyorum'' dedi.

BUGÜN NELER OLDU