Karayolunda bomba düzeneği

  1. Haberler
  2. Gündem
Cumartesi 18.12.2010 15:16 ABONE OL
Erzincan-Erzurum arasındaki E-80 karayolu 35. kilometresinde bulunan Karasu 2 köprüsü ayağında, uzaktan kumandalı bomba bulundu.

12 kilogramlık bomba, iş makinesi operatörünün dikkati sayesinde bulundu. El yapımı patlayıcı düzeneği güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirildi. Erzincan - Erzurum kara yolunun 35. kilometresi Selepür köyü yakınlarında meydana gelen olayda teröristlerce köprü girişine yerleştirilen 12 kilogramlık mutfak tüpünün içerisindeki patlayıcı düzeneği bölgede çalışan işçiler tarafından bulundu.

Saat 14:00 sıralarında kara yolu köprüsünün girişinde çalışan Mahmut Canlı isimli greyder operatörü, köprünün girişini kazarken bir anda bir LPG tüpü ile karşılaştı. Çevresinde kablo döşeli olduğunu fark eden işçi durumu güvenlik güçlerine bildirdi. Güvenlik güçlerinin bölgede geniş güvenlik önlemi almasının ardından, Erzincan-Erzurum yolunda trafik akışı bir süre durduruldu.

Olay yeri inceleme ekiplerinin patlayıcı düzeneği incelemesinin ardından bölgede jammer cihazı açıldı ve bomba uzmanları tarafından patlayıcı düzenek etkisiz hale getirildi. Ardından trafik akışı yeniden sağlandı.

42 yaşındaki Mahmut Canlı, iş makinesi ile çalıştığı sırada bir anda bir tüpün ortaya çıktığını belirterek; "Arkadaşlarla birlikte baktığımızda tüpün içinden kablo çıktığını gördüm ve durumu hemen yetkililere bildirdim" dedi.

BUGÜN NELER OLDU