Kurultay'da yaralanmalı kaza

  1. Haberler
  2. Gündem
Cumartesi 18.12.2010 14:42 ABONE OL
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kurultay konuşması sonrası salondan çıkışı sırasında yaşanan arbedede kafasını cama çarpan bir görevli kanlar içinde kaldı.

CHP 15. Olağanüstü Kurultayı, salondaki kalabalık nedeniyle sık sık izdiham ve tartışma görüntülerine sahne oldu. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, konuşmasını tamamladıktan sonra 'Başbakan Kemal' sloganları arasında salondan çıktı. Kılıçdaroğlu'nun salondan çıkışı sırasında arbede yaşandı. Arbede sırasında kafasını cama çarpan bir görevli kanlar içinde kaldı. Kafası yarılan görevli, görevliler tarafından ambulansa götürülerek tedavi altına alındı.

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal ve eski Genel Sekreter Önder Sav'ın salondan ayrılışı sırasında da izdiham görüntüleri yaşandı. Etrafını saran partililer ve Baykal'a soru sormaya çalışan gazetecilerin arasında kalan Baykal ezilme tehlikesi geçirdi. Baykal, güçlükle aracına binerek salondan ayrıldı. Baykal, gazetecilerin sorularını da cevapsız bıraktı.

Bu arada, CHP lideri Kılıçdaroğlu, kurultay konuşmasının ardından Arena Spor Salonu'nun VIP salonuna geçerek yemek yedi. Kılıçdoğlu daha sonra Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'le birlikte Arena Salonu'ndan ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU