'Yolsuzluklar için aynaya baksınlar'

Kılıçdaroğlu'nun Kayseri iddiaları için "Bu çamurlar bizim üzerimize yapışmaz" diyen Erdoğan, "İlla yolsuzluk görmek istiyorlarsa gitsinler aynaya baksınlar" diye konuştu

  1. Haberler
  2. Gündem
Cumartesi 18.12.2010 ABONE OL
TBMM'de yapılan bütçe görüşmelerinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun AK Parti yönetimindeki Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nde yolsuzluk olduğunu iddia etmesi üzerine başlayan tartışma, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Konya'daki temaslarına damgasını vurdu. Şeb-i Arus törenleri için bulunduğu Konya'da toplu açılış törenine katılarak, burada kendisini dinleyen vatandaşlara seslenen Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun Kayseri iddiaları için "Bu çamurlar bizim üzerimize yapışmaz" dedi. Erdoğan, şunları söyledi:

KÂĞIT SALLIYORLAR

Biz iş, hizmet üretiyoruz. Konya'da olduğu gibi 81 vilayetin tamamında eser üretiyoruz. Birileri Ankara'da sürekli iftira, çamur atıyor. Karalamaya çalışıyor. Onlar ellerinde sürekli kağıt sallarken, biz Anadolu'nun, Trakya'nın yollarında açılıştan açılışa koşuyoruz.
Bu ülkede yolsuzluk kimlerin zamanında yapıldı belli. İstanbul'da, Kocaeli'de yapıldı. Biz oralarda yönetimi devraldığımızda diz boyu yolsuzluk vardı. Biz oraya, İstanbul'dan Kocaeli'ne su verdik. Anamuhalefetin eski milletvekili, eski Kocaeli Belediye Başkanı, ben İstanbul'a su veriyordum diyor. İspat yok. Bunların hiçbir kağıdına inanmayın. Çünkü dürüstlük bunların semtine uğramamış.
Sadece Şeb-i Arus törenlerine katılıp gitmekle olmuyor. Konya'nın nereden nereye geldiğini görsünler. İftira attıkları Kayseri'nin nereden nereye geldiğini görsünler. Müfterilerle bir yere gidilmez. Yolsuzluk bunların şuur altına işlemiş. Müflis tüccar eski deflerteri karıştırır. Bunların hiçbir malzemesi yok. Bir yandan eski defterleri karıştırıyor, ama her seferinde baltayı taşa vuruyorlar. İlla yolsuzluk görmek istiyorlarsa gitsinler aynaya baksınlar. Orada İSKİ'yi, Kocaeli'ni görecekler. Anayasa Mahkemesi'nin kendileri hakkında verdiği trilyonluk yolsuzluk davasını görürler. Hazinenin size verdiği 1 trilyonu nerede harcadın? Anayasa Mahkemesi tescilledi bunların yolsuzluğunu. CHP önce bunun pisliğini temizlesin. Eğer illa yolsuzluk görmek istiyorlarsa sağlarına sollarına baksınlar. Bu çamurlar bizim üzerimize yapışmaz. Bu iftiralar, Bumerang gibi döner gider iftira sahibini vurur.
6-7 ayda defalarca U dönüşü yaptı, sözünden çark etti, söylediğini yalanladı. Yan çizdi, 6-7 ay içinde defalarca baltayı taşa vurdu. Ama özür dilemek, yüzü kızarmak, mahcup olmak yok. Özür dilemek yerine her seferinde pişkinlik içinde kenara çekiliyor. Eminim ki kendi tabanları da bu pişkinlikten ciddi şekilde rahatsız oluyor. Biz bunlara aldırış etmeyeceğiz. Çirkin iftiralarına gereken cevabı arkadaşlarım da anında veriyor. Bunların tutarsızlıkları, ilkesizliklerini devamlı anında ortaya koyacak ve yolumuza devam edeceğiz. Hz. Mevlana ne güzel söylemiş, ehil olmayanlara sabretmek, ehil olanları parlatır. Biz sabredecek ve milletimizin nezdinde tertemiz bir yıldız gibi de parlamaya devam edeceğiz. Başbakan Erdoğan, konuşmasının ardından aralarında okul, hastane, köprülü kavşak ve gençlik merkezinin bulunduğu tesislerin ortak açılışını yaptı.

BUGÜN NELER OLDU