Kurultaydan notlar...

Pazar 19.12.2010
ABONE OL
Başkan çağırdı Baykal kalkmadı
Kılıçdaroğlu evinden çıkarken "Hurşit Güneş'ten kurultay salonuyla ilgili bilgileri aldım. Bir gelin evi gibi kurultay salonu" dedi. Selvi Kılıçdaroğlu da kurultayda eşine destek oldu.
CHP liderini evinin önünde kapıda bekleyen gazetecilere çay ve pide ikram edildi.
Kemal Kılıçdaroğlu'nun siyah takım, beyaz gömlek ve siyah kravat taktığı görüldü.
Kemal Kılıçdaroğlu salona giriş yaptığı sırada salonda sunucunun anonsuyla "Sarı Saçlım Mavi Gözlüm'' şarkısının kendisinin de stüdyoya girerek eşlik ettiği yeni düzenlemesi ve Onur Akın'ın "Geliyor Kılıçdaroğlu" şarkısı çalındı.
Kılıçdaroğlu'nun konuşmasını engelli çevirmeni bir bayan da çeviri yaptı.
Salonda Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının sonundaki talebiyle bütün katılımcılar ayağa kalkarken, eski Genel Başkan Deniz Baykal ve ekibinin bu çağrıya uymadığı görüldü.
Eski Genel Sekreter Önder Sav, Ankara delegelerinin arasında oturdu.

MHP'DEN GELEN OLMADI

AK Parti, BDP, DP, BBP, HAS Parti'den temsilcilerin izlediği kurultaya MHP'den gelen olmadı. Eski başbakanlardan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit, SHP Onursal Genel Başkanı Erdal İnönü'nün eşi Sevinç İnönü ile kızı Özden Toker, Yargıtay Onursal Başkanı Sabih Kanadoğlu, Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Tansel Çölaşan, Levent Kırca, Müjde Ar, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün boşandığı eşi Aylin Kotil, Alevi ve Bektaşi Federasyonları Genel Başkanı Ali Balkız ve Genel Sekreter Fevzi Gümüş de salondaydı.

SALONDA 27 BİN PARTİLİ

Salonda Kazım Koyuncu, Edip Akbayram, Volkan Konak, Onur Akın ve Erol Evgin'in parçaları ve 10. Yıl Marşı çalındı. Süslemede 'Ecevit mavisi' ve kırmızı renklerin ağırlıklı olması gözlendi. 12 bin 500 kişilik salonda 27 bin partilinin olduğu anons edildi.
Silivri'de yatan Tuncay Özkan ve Doğu perinçek'ten telgraf geldi.
CHP kurultayına 34 ülkenin büyükelçilerinin yanında Sosyalist Enternasyonal Üye Ülkelerin temsilcileri geldi. Yabancı konuklar için simultine çeviri yapıldı.
Uğur BECERİKLİ, Göksel ÇAĞLAV, Mehmet Ali BERBER-Yaşar ÖNEL