Kalorifer yanmayınca valiliğe yürüdüler

Diyarbakır'da doğalgaz dönüşüm çalışmaları tamamlanmadığı için kaloriferin yanmayan Fatih Lisesinde eğitim gören bir grup öğrenci, sorunun çözümü için Diyarbakır Valiliğine kadar yürüdü.

  1. Haberler
  2. Gündem
Çarşamba 22.12.2010 12:25 ABONE OL
Bağlar ilçesindeki Fatih Lisesinde öğrenim gören çoğunluğunu son sınıf öğrencilerinin oluşturduğu grup öğrenci, sıkıntının giderilmesi için Yenişehir ilçesindeki Diyarbakır Valiliğine doğru yürüyüşe geçti. Valilik binası karşısında yer alan Anıt Parkı önüne kadar gelen öğrenciler, yetkililere Vali Mustafa Toprak ile görüşmek istediklerini bildirdi.

Bunun üzerine öğrenciler arasından temsilci olarak seçilen 2 öğrenci, Vali Mustafa Toprak'a sıkıntıyı iletmek üzere valilik binasına alındı. Protestocu öğrenciler, 2 hafta önce okulda doğalgaz dönüşüm çalışmalarının başlamasının ardından kaloriferin yanmadığını, havanın soğuk olması nedeniyle büyük sıkıntı yaşadıklarını belirterek, ''Biz ve öğretmenlerimiz soğuk nedeniyle büyük sıkıntı yaşıyoruz. Bu sorunumuzun giderilmesi için okul yönetimiyle defalarca görüştük. Sıkıntı giderilmeyince, valiliğe geldik. Çünkü biz son sınıf öğrencileriyiz ve üniversite sınavına hazırlanıyoruz. Ancak 2 haftadır soğuktan ders yapamıyoruz, okulda adeta donuyoruz'' dediler.

Öğrencilerle görüşen Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Sevgili, sıkıntının giderilmesi için çalışmaların başlatıldığını belirterek, öğrencilerden okula geri dönmelerini istedi. Görüşmenin ardından ikna olan öğrenciler, okula döndü.

Milli Eğitim Müdürü Sevgili, gazetecilere yaptığı açıklamada, doğalgaz dönüşüm çalışmaları nedeniyle okulda ısınma sorunun yaşandığını ifade ederek, ''Doğalgaz dönüşümü gerekli kontrollerin ardından yapılıyor. Bu nedenle sıkıntı oluştu. Bugün veya yarın okuldaki ısınma sorunu çözülür. Herhangi bir ihmal söz konusu değil'' diye konuştu.

Okul müdürü Fesih Doğantekin ise öğrencilerinin yürüdüğünü duyar duymaz valilik önüne gelerek öğrencileri ikna etti.

BUGÜN NELER OLDU