Kulis faaliyetleri hızlandı

  1. Haberler
  2. Gündem
Cuma 24.12.2010 10:31 ABONE OL
Hükümetin son dönemde terör merkezli sokak eylemlerinin en çok yaşandığı Yüksekova ve Cizre'yi il yapma planı uzun süredir il statüsü isteyen ilçeleri de harekete geçirdi. Yeni Şafak'ın haberine göre il olmayı bekleyen ilçelerin bağlı olduğu illerin milletvekilleri, bu konuda bir yalanlama olmadığı için eğer böyle bir çalışma varsa kendi ilçelerinin de buna dahil edilmesini talep ediyor. Bu ilçelerin milletvekilleri son iki gündür AK Parti Grup Başkanvekilleri ve İçişleri Bakanlığı ve Başbakanlıkta kulis faaliyetleri yürütüyorlar.

BİZİM İLÇEYİ MUTLAKA DAHİL EDİN

Bu milletvekilleri, sadece Yüksekova ile Cizre'nin il olmasının yıllardır il olmayı bekleyen ilçelerde büyük tepkiye neden olacağını ifade ediyorlar. Haziran 2011'de seçim olduğunu hatırlatan milletvekilleri, bu tepkilerin sandığa tepki oyu olarak yansıyacağını belirtiyorlar. Milletvekilleri ayrıca sokak gösterilerinin çok yapıldığı ilçelerin il yapılmasının bu tür eylemlere ödül vermek anlamına geleceğini de vurguluyor. Sözkonusu vekiller kendi ilçelerinin neden il olması gerektiği ile ilgili raporlar da hazırlayarak parti yönetimi vasıtasıyla Başbakana iletiyor.

34 İLÇE İL OLMAYI BEKLİYOR

İl olmayı bekleyen tam 34 ilçe bulunuyor. Hükümet, kısa vadede ve hepsini olmasa da uzun vadede bu ilçelerin bir çoğunu il yapmayı düşünüyor.

BUGÜN NELER OLDU