'İftiralara anında yanıt verin'

Belediye başkanlarına "İftira dönemi başladı" diyerek iftiralara anında yanıt vermeleri uyarısı yapan Erdoğan, "Kayseri'de iftira attılar ama altında kaldılar" dedi

  1. Haberler
  2. Gündem
Cumartesi 25.12.2010 ABONE OL
Başbakan Tayyip Erdoğan, Kayseri olayı ile birlikte AK Parti teşkilatlarına yönelik bir iftira ve karalama kampanyasının başlatıldığını belirterek, "Seçim yaklaşıyor. İftira, çamur atma dönemi başladı. Böyle iftiralara karşı anında sert yanıt vereceğiz" dedi. Erdoğan önceki gün Genel Merkez'de partisinin büyükşehir ve belediye başkanları ile yaptığı, basına kapalı olarak 3.5 saat süren toplantıda, 2011 seçimlerinin önemine dikkat çekerek "Gönül kapınızı sürekli açık tutun, vatandaşın içinde olun" tavsiyesinde bulundu. 2009 yılında yapılan yerel seçimler bu yana ilk kez belediye başkanlarıyla biraya gelme fırsatı bulan Erdoğan şu mesajları verdi:

ANKARA'DA DURMAYIN

Kayseri olayı tamamen iftira ve bunun iftira olduğunu da anında belgelerle ortaya koyduk. Yanıt veremediler, altında kaldılar. Seçim yaklaşıyor. İftira dönemi başladı, çamur atma dönemi başladı. Dikkatli olun, muhalefete fırsat vermeyin. Vatandaşın kafasını karıştırmak istiyorlar.
Bu tür iftiralar önümüzdeki süreçte de olacak. Böyle iftiralara karşı anında sert yanıt vereceğiz. Anında hemen belgelerle yanıt vereceği ki şimdi olduğu gibi yine altında kalsınlar.
Çalışma ekibinizi iyi seçin. Suistimale karışan personeliniz varsa hemen idari ve hukuki işlem başlatın. Devletin malını suistimal edenlere sakın ola göz yummayın, anında gereğini yapın.
2011 seçimleri çok önemli. Halkın içinde olun. Gönül kapınızı sürekli açık tutun. Yapacağınız bir yatırımla vatandaşlar sıkıntıya giriyorsa bu yatırımın önemini anlatın. İkna edin. Kapınızı ve telefonunuzu sürekli açık tutun.
Zorunlu olmadıkça yurt dışı gezilere çıkmayın. Kentinizi boş bırakmayın. Yurt dışına giderseniz bile seyahati kısa tutun. Ankara'ya geliyorsunuz bakanlarla görüşüyorsunuz. Bu görüşmelerden sonra hemen kentinize dönün. Ankara'da uzun kalmayın.
Yarım kalan projelerinizi, devam eden projelerinizi kendi kaynaklarınızla bitirin. Torba yasa düzenlemesiyle belediyelerin kaynakları artacak. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de torba yasada yapılacak düzenlemeyle belediyelerin gelirlerin nasıl artacağına ilişkin ayrıntılı bir sunum yaparken, başkanlar torba kanunla ilgili düşüncelerini dile getirdiler. Belediyelerin borçlarının yapılandırılmasına ilişkin düzenlemede yer alan 36 ay taksitlendirmenin yetersiz olduğunu belirten belediye başkanları, bunun 72 aya çıkarılmasının uygun olacağını söylediler. Erdoğan da Şimşek'e "Bu konuda çalışma yapın" talimatı verdi.

BUGÜN NELER OLDU