Taksim Metrosu'nda bomba alarmı

Darüşşafaka - Şişhane seferini yapan metroda bomba paniği yaşandı.

  1. Haberler
  2. Gündem
Cumartesi 25.12.2010 13:33 ABONE OL
Yolcular tarafından fark edilen şüpheli çanta Taksim durağında 'vatman' tarafından dışarı çıkarıldı. Seferlerin durmasına sebep olayda, çantanın sahibinin gelmesiyle vatandaşlar ve polis rahat bir nefes aldı.

İstanbul polisini alarma geçiren olay, Taksim Metro istasyonunda yaşandı. Darüşşafaka'dan yolcularını alarak Şişhane'ye doğru hareket eden Metro'da yolcular kutu şeklinde bir el çantasının sahipsiz olduğun fark etti. Taksim durağında metronun durmasının ardından vatman çantayı dışarı çıkardı.

Olay yerine gelen Metro güvenlik ekipleri de çanta içinde bomba olması ihtimaline karşılık etrafında güvenlik şeridi oluşturarak polis ekiplerine haber verdi. Çanta'da bomba olması ihtimaline karşı Şişhane yönüne seferler durduruldu. Olay yerine gelen polis ekipleri de çantaya dokunmayarak uzman ekibin gelmesini bekledi.

Bu sırada çantanın sahibi metro istasyonuna geldi. Polis ekipleri kontrollü bir şekilde şahısla beraber çantanın içini açtırdı. Çantadan patlayıcı madde çıkmaması başta yolcu ve güvenlik güçler olmak üzere herkese rahat bir nefes aldırdı. Çantanın sahibi ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.
BUGÜN NELER OLDU