"Bu milletin dili Türkçe'dir"

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, ''Bu milletin bayrağı ay yıldızlı al bayraktır ve bu milletin dili, doğuda, batıda, kuzeyde, güneyde Türkçe'dir; bunun üzerine rüya görenlerin rüyasını da bu millet kabusa çevirir'' dedi.

  1. Haberler
  2. Gündem
Pazar 26.12.2010 13:45 ABONE OL
BBP Merkez Karar Yürütme Kurulu, Genel Başkan Yalçın Topçu başkanlığında, parti genel merkezinde toplandı. Toplantıda konuşan Topçu, yurt dışında katıldığı Avrupa-Türk Birliği Federasyonu toplantısıyla ilgili bilgi aktardı.

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının seçimlerde oy kullanmasına yönelik düzenlemelerin son aşamada olduğunu, bunun gelecek seçimlerde hayata geçmesinin beklendiğini anlatan Topçu, artık Avrupa'daki Türkler'in gümrük kapılarına gelmeden bulundukları ülkelerde oy verebileceklerine işaret etti.

''İki dil, demokratik özerklik'' tartışmalarına da değinen Topçu, bireysel hak ve özgürlüklerin ileri demokratik ülkelerin seviyesine gelmesini öteden beri dile getirdiklerini, bunun için yeni sivil bir anayasa yapılması gerektiğini vurguladıklarını hatırlatarak, ''Birilerinin memleketimizin bir yerindeki isim değişikliğinden hareketle sanki hayatının damarları kesilmiş gibi feryat figan etmesini ihanetle eşdeğer görüyorum. Nurşin'in ismi değişmiş de Kırşehir Sofuların ismi değişmemiş mi?'' dedi.

Kardeşi kardeşe düşürmeyi amaçlayan bu tür girişimleri kabul edemeyeceklerini ifade eden Topçu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bu gaflet ve ihanet içerisinde olan odaklara sesleniyoruz; bu toprakların adı Türkiye'dir, Türkiye'nin devleti Türkiye Cumhuriyeti Devleti'dir. Bu milletin adı, Kürdü, Türkmeni, Lazı, Çerkezi, Alevisi, Sunnisi büyük Türk milletidir. Bu milletin bayrağı ay yıldızlı al bayraktır ve bu milletin dili, doğuda, batıda, kuzeyde, güneyde Türkçe'dir. Bunun üzerine rüya görenlerin rüyasını da bu millet kabusa çevirir. Bireysel hak ve özgürlüklerin önü sonuna kadar açılacak, yerel yönetimlerimiz yeniden düzenlenecek ama etnisite üzerinden bir düzenleme bekleyenlerin, bunu hayal edenlerin hayalleri zindan olur.''

2011 YILI BÜTÇESİ
Konuşmasında, TBMM Genel Kurulunda son görüşmeleri bugün yapılmaya başlanan 2011 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nı eleştiren Topçu, bütçede, emekli, çalışan, köylü ve esnafla ilgili herhangi bir iyileştirme öngörülmediğini savundu.

''Bu ülke, en pahalı ekmeği yiyor, en pahalı iletişimi kullanıyor'' diyen Topçu, işsizlikle de yeterince mücadele edilmediğini, özellikle büyük şehirlerdeki işsizlik oranının yüzde 34'lere vardığını ileri sürdü.
Bunların önüne geçilmesi için ülkenin kaynaklarının yeterli olduğunu, tarım ve hayvancılık alanında dünya markası olabilecek ürünler bulunduğunu kaydeden Topçu, pansuman tedbirler yerine kalıcı projeler üretilmesi gerektiğini söyledi.

Toplantıda, yapılacak genel seçimlerle ilgili çalışmaların değerlendirileceğini bildiren Topçu, partisinin aday adaylıklarını ocak ayında başlatacaklarını belirtti.

BUGÜN NELER OLDU