İsrail Büyükelçiliği önünde eylem

Filistin'e insani yardım götürürken İsrail'in saldırısına uğrayan Mavi Marmara gemisi bugün İstanbul'a dönerken, Saadet Partisi (SP) Ankara İl Gençlik Kolları İsrail Büyükelçiliği önünde eylem yaptı.

  1. Haberler
  2. Gündem
Pazar 26.12.2010 12:53 ABONE OL
İsrail Büyükelçiliği önünde toplanan Saadet Partisi Gençlik Kolları üyesi grup beraberlerinde 'Mavi Marmara Gemisi' maketi ve üzerinde Filistin bayrağının renklerini taşıyan bir sapan maketi getirdi. SP'li gençlerin üzerlerinde Mavi Marmara saldırısında hayatını kaybedenlerin isimlerinin yazılı olduğu tişörtler giydikleri görüldü.Tekbir getirerek 'Kahrolsun İsrail' şeklinde slogan atan grup adına yapılan açıklamada, "Onlar, dünyanın gözleri önünde yokluğa ve açlığa mahkum edilmiş Filistin halkı için yola çıkmıştı. Ellerindeki ilaçlar, diyalize bile girme imkanları olmayan, göz göre ölüme terk edilen Gazze halkının acılarını bir nebze olsun hafifletmeye yarayacaktı" denildi.

Dünya insanlığının zulme karşı verdiği sivil ve masum mücadelenin İsrail'in özel eğitimli komandoları tarafından uluslararası hukuku hiçe sayarak kana bulandığı vurgulanarak, "Gazze'ye yönelik bu haksız ambargonun kaldırılması uğruna canlarından vazgeçen bu insanların yakınlarının acılarının bir nebze olsun hafiflemesi ancak ambargonun kalkmasıyla mümkündür. Buradan tüm Türkiye'ye ve dünyaya ilan ediyoruz ki bu konuda atılacak her türlü adımı destekleyeceğiz" ifadesi kullanıldı.

Yapılan açıklamanın ardından Mavi Marmara Gemisi maketi İsrail Büyükelçiliği önüne bırakıldı.

BUGÜN NELER OLDU