"Hıdır'ın aslı Hızır'dır"

"Adınız Kemal mi Hıdır mı" diyen Erdoğan'a "Hıdır'ın aslı Hızır'dır" yanıtı veren Kılıçdaroğlu, "Başbakan bunları unuttu. Halktan koptu. Adım Kemal de, Ali de olabilir ama Recep Bey olamaz" dedi

  1. Haberler
  2. Gündem
Çarşamba 29.12.2010 ABONE OL
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine "Kaynak Kemal", "Hıdır mı Kemal mi bilemem" diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sert çıktı. "Hıdır'ın aslı Hızır'dır" diyen Kılıçdaroğlu, "Adım Kemal de, Ali de, Muhammed de olabilir ama Recep Bey olamaz. 'Kemal' adı Başbakan'ın beyninde markalaşacak" diye konuştu. Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında şunları söyledi: '

ADINIZ HIDIR MI?'

Başbakan CHP'yi eleştirecek ama ne diyeceğini bilemiyor. "Adınız Kemal mi Hıdır mı" diyor. Adımın 'Kemal' olduğunu öğrenmiş. Daha da öğrenecek. 'Kemal' onun beyninde markalaşacak.
Hıdır'ı küçümsemeye çalışıyor. Anne babalar niye çocuklarına 'Hıdır' adı koyarlar? Anadolu ve Balkanlar'da onlarca Hıdır baba türbesi var. Hıdır'ın aslı Hızır'dır. 'Bozatlı Hızır yardımcın olsun' denir. Başbakan bunları unuttu. Halktan koptu. Hıdır'ın günahı ne Başbakan?
Muhammed, Kemal, Ali. Bana her ismi verebilirsiniz ama kimse bana Recep Bey diyemez. Çünkü Recep Bey halkını kandıran, siyasete yırtık ayakkabı ile girip siyasette dünyalığını yapan adam demektir.
Kurultayda 41 söz verdik. Bedelini 200 milyar lira olarak hesaplamışlar, "Nereden bulacaksın?" diyorlar. Sözlerin bir kısmının para ile ilgisi yok. Akılla, insanla ilgisi var.
Yoksulluğu tarihe gömeceğiz, aile sigortasını mutlaka çıkaracağız. 16 milyon yoksul var dediler. Hani Türkiye çağ atlamıştı, her şey günlük gülistanlıktı. Yoksulluğu itiraf ettiler. Kaynak da var para da. Bu hükümet 'pırlanta' hükümeti. Fakir fukaranın ekmeğinden vergi alırlar, pırlantadan vergi almazlar. Benim adım Kemal, bu yoksulluğu gidereceğim.
Villalardan söz ediyor. Çamlıca'daki villanın birisiyle benimkini değiştirelim, söz veriyorum ben o villayı Kızılay'a bağışlayacağım. Kemal'in sözü.
Mal varlığım CHP'nin internet sitesinde var, aynısı TBMM Başkanlığı'nda da var. Başbakan, TBMM'ye verdiği mal varlığının aynısını internette yayınlasın. Bakalım gösterebiliyor musun, yüreğin var mı?
Kayseri yolsuzluğunda belediye-vilayet- emniyet var. Belediyeden bir müfettişe veriyorlar, müfettiş o davanın şüphelisi. Ciğeri kediye emanet ediyorlar. 26 iddianın 12'si hiç soruşturulmamış. ANKARA

BUGÜN NELER OLDU