'Değirmenin suyu nereden geliyor?'

Erdoğan, son Ulusa Sesleniş'te Kılıçdaroğlu'nu işaret ederek "Geçmişte olduğu gibi, olmayanı harcamaya kalkarsak, ülkemizi yine karanlığa sürükleriz" dedi

  1. Haberler
  2. Gündem
Perşembe 30.12.2010 ABONE OL
Başbakan Tayyip Erdoğan, 2010'un son Ulusa Sesleniş konuşmasını dün akşam gerçekleştirdi. Konuşmasında 2010 yılındaki icraatlara değinen Erdoğan, 2011 vizyonuyla ilgili ipuçları verdi. Türkiye ekonomisindeki iyileşmeyi ve bunun vatandaşa yansımasını anlatan Erdoğan, seçim yılında popülizm yapmayacaklarını söyledi, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu isim vermeden işaret ederek "geçmişte olduğu gibi olmayanı harcamaya kalkarsak, ülkemizi yine karanlıklara sürükleriz. Milletimiz bu değirmenin suyu nerden geliyor sorusunu sorar" diyen Erdoğan şunları söyledi:

'PRİM VERMEYİZ'
2011'de ortalama devlet memuru aylığında yüzde 13.7 artış yapmış olacağız. İşçi, esnaf ve tarım sigortalısı emeklilerine ödenen aylık ve gelirler de, 2011 Ocak ayında 60 TL'den az olmamak üzere yüzde 4 ve temmuzda yine yüzde 4 artırılacak.
Gönül istiyor ki bundan çok çok daha fazlasını verebilelim. Ancak, Türkiye'nin imkânları bu kadarına elveriyor. Popülizme prim verirsek; geçmişte olduğu gibi olmayanı harcamaya kalkarsak, ülkemizi yine karanlıklara sürükleriz. Olan yine dar gelirli vatandaşlarımıza olur; öyle hesapsız kitapsız, popülist maceralar peşinde en fazla garip gurebayı ezersiniz, işçiyi, memuru, çiftçiyi, küçük esnafı, emekliyi enflasyon canavarına yem edersiniz.
Milletimiz, geçmişte yaşadığı acı tecrübeleri unutmadığı için, bu mukayeseleri yapmaktadır. Milletimiz şunu çok iyi bilmektedir; bu değirmenin suyu nerden geliyor sorusunu sorar. Yolumuz kısalmıştır, önümüz aydınlıktır, nimeti de külfeti de hakça paylaşarak hedeflerimize doğru yürüyeceğiz.

BUGÜN NELER OLDU