4 ayrı ankette partilerin oy oranları

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, partisinin 4 ayrı anket şirketinden gelen sonuçlara göre 12 Haziran seçimlerinde alınan oyların çok üstüne çıktğını söyledi.

  1. Haberler
  2. Gündem
Pazartesi 26.12.2011 17:05 ABONE OL
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, her ay eline 4 ayrı şirketin yaptırdığı anketin ulaştığını belirterek, "Bu anketlerin sonucunda AK Parti'nin oyları yüzde 55'i buluyor. Daha da çıkacak inşallah." dedi.

Arınç, "Dün konuşulamayanlar, bugün konuşuluyor. Her yeri kazıyoruz, temizliyoruz." diye konuştu.

Bülent Arınç, seçim bölgesi Bursa'da Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde, AK Parti 3. Olağan İl Gençlik Kongresi'ne katıldı. Arınç'ı karşılayanlar arasında bir partilinin elindeki 'Dünyaya güneş gibi doğan en delikanlı adam geçmiş olsun sayın Recep Tayyip Erdoğan' yazılı pankart dikkat çekti.

"MENDERES'İ SEÇMEYENLERİ AFFETMEYECEĞİM"

Eski Başbakan Adnan Menderes'in vefat eden oğlu Aydın Menderes'in önemli bir şahsiyet olduğunu belirten Arınç, Refah Partisi'nin Aydın Menderes'i TBMM Başkanlığına aday gösterdiğini, ancak ANAP ve DYP'nin oy vermediğini söyledi. RP'den bir dönem milletvekilliği yapan ve dün yaşamını yitiren Aydın Menderes'in ölümünden dolayı büyük üzüntü duyduğunu ifade eden Arınç, Menderes ile ilgili bir anısını anlatarak şunları söyledi: