Ana motif şiddet taşımayan düşünce özgürlüğü

4'üncü Büyükelçiler Konferansı'na katılan Başbakan Yardımcısı Atalay, "Şiddet taşımayan düşünce özgürlüğüne çalışıyoruz. Ana motifimiz bu" diye konuştu

  1. Haberler
  2. Gündem
Pazartesi 26.12.2011 ABONE OL
Tüm dünyada görev yapan Türk büyükelçilerini bir araya getiren 4. Büyükelçiler Konferansı çerçevesinde "Terörle Mücadele" konulu oturum düzenlendi. Dışişleri Bakanlığı'nda yapılan oturuma, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Murat Özçelik ile Türkiye'nin Paris Büyükelçisi Tahsin Burcuoğlu'nun da aralarında olduğu büyükelçiler katıldı. Başbakan Yardımcısı Atalay oturuma girişte gazetecilerin 'Demokratikleşme paketiyle ilgili ne gibi çalışmalar yapacaksınız?" şeklindeki sorusunu yanıtladı.

ODAK NOKTA

Atalay, "Elimizdeki çalışmalar, Adalet Bakanımız da açıkladı, bir yargılama süreçlerinin kısaltılmasına dönük, bir de Türk Ceza Kanunu ve Terörle Mücadele Kanunu gibi mevzuata da bakıp mümkün olabildiğince şiddet taşımayan bütün düşüncenin özgürlüğünü sağlamak. Ana odak noktası da bu. Bizim yeni dönemimizde üzerinde çalıştığımız ana motif bu diyebilirim" dedi.

ANKARA
BUGÜN NELER OLDU