Polisin üzerine televizyon attı

Diyarbakır'da öldürülen 2 terörist için toplanan gruba müdahale eden polislerin üzerine bir binanın 5 katından televizyon atıldı.

  1. Haberler
  2. Gündem
Cumartesi 31.12.2011 16:21 ABONE OL
Terör örgütü PKK'nın dağ kadrosundan eylem için Diyarbakır'a gelen ve kaldıkları eve düzenlenen operasyonda öldürülen iki terörist için toplanan gruba polis müdahale etti.

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesi Huzurevleri Mahallesi'nde bir evde kaldıklarını tespit eden polis, bu sabah düzenlediği operasyonda etkisiz hale getirildi. Bunun üzerine aralarında BDP'li yöneticilerin de bulunduğu bir grup terör örgütü yandaşı, Huzurevleri'nde toplanarak olayın yaşandığı evin önünde basın açıklaması yapmak istedi.

BDP'lilerle görüşen polis yetkilileri basın açıklamasının caddesinin girişinde yapılmasını ve ardından dağılmalarını istedi. Bu sırada yaklaşık 200 kişilik bir kalabalık olayın olduğu apartmanın önüne yürümek istedi. Yapılan uyarıya rağmen yürüyüşe devam eden gruba göz yaşartıcı gaz ve tazyikli suyla müdahale edildi.

Grup polise taşlı saldırıda bulunduktan sonra ara sokaklara girerek kayboldu. Bu sırada bazı apartmanlardan polis ve basın mensuplarının olduğu caddeye bir televizyon atıldı. Televizyon kimseye isabet etmeden yere düşerek parçalandı. Birkaç binadan da polisin üzerine küçük ev eşyası atıldı.

Polis kendisine televizyon atan apartman sakinlerine sadece suçlulara müdahale ettiklerini, kimseyle bir dertlerinin olmadığını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU