Hakkari'de operasyon

Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi timleri bir ihbar üzerine Karşıyaka Mahallesi'ni ablukaya alarak mahallenin üst kısımlarında bulunan kayalık alanındaki mağaraları aradı. Farklı bir mahallede operasyon yapan güvenlik güçleri 3 kişiyi gözaltına aldı.

Bir süre önce bir iş merkezinin önünde meydana gelen ve 1 üniversite öğrencisi hayatını kaybettiği, 3'ü polis olmak üzere 27 kişinin yaralandığı patlamanın ardından Hakkari'de güvenlik önlemleri üst seviyeye çıkartıldı.

Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri vatandaşlardan gelen her ihbarı dikkate alarak şüphelenen noktalara ani operasyonlar yapıyor. Öğle saatlerinde bir ihbarı değerlendiren Özel Harekat Şubesi timleri, zırhlı araçlarla şehirden 3 kilometre uzaklıkta bulunan Karşıyaka Mahallesi'ni ablukaya aldı.

Keskin nişancılar şüpheli görülen kayalık kesimlere doğru nişan alırken, bazıları ise dürbünlerle etrafı gözetledi. Mahallenin üst kısımlarında bulunan kayalık alana çıkan timler, burada bulunan mağaraları tek tek aradı. Mahalle sakinleri ise evden dışarı çıkmayarak operasyonu pencereden izleyerek ne olup bittiğini öğrenmeye çalıştı.

Öte yandan, farklı bir mahallede operasyon yapan güvenlik güçlerinin 3 kişiyi gözaltına aldığı öğrenildi. Gözaltına alınan şahısların patlama ile ilgileri olup olmadığı konusunda incelemelerin sürdüğü öğrenildi.


BİZE ULAŞIN