Polise atmak üzereydi…

Adana'da dün el yapımı bombayı polise atarken elinde patlayan çocuğun bombayı 'gofret' diyerek bir bakkaldan aldıktan sonra iki kişi tarafından polise attırıldığı ortaya çıkarken, çocuk çok pişman olduğunu söyledi.

Edinilen bilgiye göre, dün merkez Seyhan ilçesine bağlı Dağlıoğlu Mahallesi'nde inşaatı devam eden Dağlıoğlu Polis Merkezi'nde nöbet tutan polislere el yapımı bomba atmak isteyen 16 yaşındaki R.A.'nin bomba elinde patladı. Polis hemen ambulans çağırarak çocuğu Adana Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Çocuk burada yapılan ilk müdahalenin ardından Seyhan Uygulama Hastanesi'ne kaldırıldı. Çocuğun 4 parmağının koptuğu yerine dikilemediği öğrenildi.

Olaydan sonra çocuk bombayı nasıl aldığını ve kimin verdiğini şöyle anlattı: "Ben arkadaşımla birlikte mahallede giderken iki kişi bizi yanlarına çağırdı. Bana 'mahallenin bakkalına git iki tane gofret al bana getir' dedi. Ben de bakkala gidip iki kutu gofret istedim. Bakkal iki tane gofreti bir poşete koyup iyice sardıktan sonra 'bunu sakın açma' dedi. Ben de açmadan gofreti getirdim bizi çağıran kişilere verdim. Onlar bize 'Siz burada bekleyin' deyip uzaklaştılar bir süre sonra tekrar geldiler.

Ellerinde 3 tane malzeme vardı. Birini bana ikisini arkadaşıma verdiler. Bana 'sen bunu al polise at. Bu bomba sen at gerisine karışma biz her şeyi halledeceğiz' dediler. Ben de elime aldım tam polise atmak üzereyken elimde patladı."

Elinde bomba patladıktan sonra kendisine bombayı veren T.G.'nin ve diğerlerinin kaçtığını anlatan R.A., "Beni bırakıp kaçtılar ben orada tek kaldım. Bana polisler yardım etti onların bu fedakarlığını gördükten sonra çok pişman oldum. Artık polise bomba atmayı bırak hiçbir şey atmayacağım" dedi.

Polis olayla ilgili çalışmayı sürdürüyor.
BİZE ULAŞIN