Şener ve Şık tahliye edildi! Ünlü gazeteciler ne dedi?

Odatv davasındaki sürpriz tahliye kararları medya mahallesini birbirine katarken gazetecilerden karara tam destek geldi.

Haber kanalları sayısız canlı yayının bağlantısına sahne olurken yayınlara katılan gazeteciler ve köşe yazarları tahliyelerini yorumladı. Nedim Şener ve Ahmet Şık'ın mağduriyetine vurgu yapan gazeteciler hapisteki diğer gazetecilere dikkat çektiler.

İşte sürpriz tahliyelere gelen yorumlar:

UĞUR DÜNDAR: KARAR MİLAT OLSUN
"Nedim 13 aydır tutuklu yargılanıyordu keza Ahmet Şık ve diğer meslektaşlarımız da... Aslında baktığınızda çağdaş demokratik hukuk devletlerinde gazetecilerin basın özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi gereken faaliyetlerinin tutuklulukla cezalandırılması çağdaş hukuk devletiyle çelişen durumlar... Türkiye'de tutukluluk ceza olarak uygulanıyor. Ben birkaç duruşmayı izledim. Bugün de öğleden sonraki celsede bulundum. Ben yargının her zaman yargının en doğru kararı vereceğine inancımı koruduğumu söyledim. Nitekim ilk tahliyeler oldu. Nedim Şener'i çok yakından tanıyorum. Nedim Şener, Uğur Mumcu'dan sonra en büyük soruşturmacı gazetecidir. Nedim Şener çok iyi bir babadır, çok iyi bir aile reisi ve eştir. Ama Nedim Şener asla terörist değildir. Gazetecilerle ilgili olarak değerlendirmeler bu kararla birlikte bundan sonra da basın özgürlüğü kapsamında gelişsin."
BİZE ULAŞIN