Adana'da Nevruz alarmı

Adana Emniyet Müdürlüğü 21 Mart "Nevruz Bayramı"nda bölücü terör örgütü PKK yandaşlarının korsan gösterilerde havai fişek ve el yapımı bombalarla polise saldırmasını önlemek amacıyla marketlere operasyon yaptı.

Edinilen bilgiye göre olay, merkez Seyhan ilçesinde meydana geldi. İddiya göre, polis 21 Mart Nevruz Bayramı'nda bölücü terör örgütü PKK yandaşlarının korsan gösteri yapacakları ve bu sırada polise havai fişek ile el yapımı bombalarla saldıracakları ihbarını aldı. Bunun üzerine polis korsan gösterilerin olduğu mahallelerdeki marketlere operasyon yaptı. Yapılan aramalarda korsan gösterilerde polise atılan havai fişeklere ve el yapımı bombalarda kullanılan maytap benzeri patlayıcılara el konuldu.

İsmetpaşa ve Mithatpaşa Mahallesi'ndeki market aramalarında polis geniş güvenlik önlemleri aldı. Polis aramalar sırasında BDP'nin Mihhatpaşa-İsmetpaşa Bölge Temsilciliği önünde de geniş güvenlik önlemi aldı.

Polis özellikle bomba hazırlamada kullanılan kimyasal patlayıcılara el koyarken, polisin Nevruz bitene kadar benzer denetimlerin aralıksız devam edeceği bildirdi.
BİZE ULAŞIN