NYT yazarı Medya Derneği'nin konuğu

New York Times’ın yazı kurulunda görev yapan deneyimli gazeteci Carol A. Giacomo, Medya Derneği ve İstanbul Üniversitesi’nin konuğu olarak öğrencilerle buluşacak.

'Değişen Medyada Dış Habercilik' başlıklı konferans 16 Mart 2012 Cuma günü, İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binası'nda 14.00-15.00 saatleri arasında yapılacak ve önkayıt yaptıran herkese açık olacak.

Deneyimli gazeteci Giacomo, "Günümüz medya koşullarında dış haberciliğin önemi nedir? Internet ve sosyal medya yurtdışı temsilciliği kavramını nasıl etkiliyor? Dış habercilik alanında kariyer yapmak isteyen gençlerin kendilerini nasıl yetiştirmeleri gerekir?" gibi sorulara açıklık getirecek.

Carol A. Giacomo Kimdir?

Carol A. Giacomo, Reuters haber ajansının Washington bürosunda yirmi yıldan fazla bir süre diplomasi muhabiri olarak çalışmış olan ve üst düzey Amerikan diplomatlarla birlikte 100 kadar ülkeye gidip haber yapan deneyimli bir gazetecidir. 2007'de dış haberler editörü olarak New York Times'ın yazı kuruluna geçen Giacomo, halen aynı pozisyonda görev yapmakta olup 2009 senesinde diplomasi muhabirliği dalında Georgetown Üniversitesi Weintal Ödülü'nün sahibi olmuştur.

Konferans hakkında detaylı bilgi ve önkayıt için:

Medya Derneği – 0 212 243 70 02
İstanbul Üniversitesi – 0 212 440-0054
BİZE ULAŞIN