Dursun Çiçek'in annesi toprağa verildi

"İnternet Andıcı" ve "Balyoz Planı" davaları kapsamında tutuklu bulunan emekli Albay Dursun Çiçek, iki gün izin alarak katıldığı annesinin cenazesinde açıklama yaptı. Çiçek, "Annemin ak sütü kadar masumum, bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Emekli Albay Dursun Çiçek, önceki gün vefat eden annesi Halime Çiçek'in (82) cenazesine katılmak üzere 2 gün izin alarak Tokat'a geldi. Hava yoluyla geldiği memleketi Tokat'tan jandarma nezaretinde Reşadiye ilçesine bağlı Umurca köyüne geçen Dursun Çiçek, araçtan iner inmez basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Çiçek, "İnsanları sağlığında helalleştiren bir düzen kuracağız inşallah. Hepiniz biliyorsunuz, hakkın rahmetine kavuşan annemin ak sütü kadar masumum. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Esas bizlere tuzak kuranların, sahte delil üretenlerin peşindeyiz. Onları yüce adaletin önüne çıkardığımız zaman görevimizi yapacağız. İnşallah bu görevi de çocuklarımıza, gençlerimize bırakmayacağız" diye konuştu.

"Bu sıkıntılı günümüzde bizlerle beraber olanlara, bize destek verenlere teşekkür ediyorum" diyen Çiçek şöyle devam etti: "Meclis'ten, Komisyon'dan tasarı geçti. İki aydır bekliyoruz. Birilerine hizmet etse hemen geçirirler. Bu vatandan (Tokat) terörist de çıkmaz darbeci de çıkmaz."

Dursun Çiçek daha sonra Umurca Camii gasilhanesinde bulunan annesi Halime Çiçek'in cenazesini ziyaret etti.

Öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından, cenaze, Dursun Çiçek ve diğer yakınlarının omuzlarında köy mezarlığına götürüldü. Mezara inen Çiçek, annesini bizzat toprağa koydu.
Cenazeye, Reşadiye Belediye Başkanı Rafet Erdem ve Dursun Çiçek'in avukat kızı İrem Çiçek ve köylüler katıldı.
BİZE ULAŞIN