Polis eşinin feryadı: Kocam beni öldürecek

Antalya'da emekli polis olan eşinin kendisini ölümle tehdit ettiğini öne süren 3 çocuk annesi Kevser K., apartmanın terasına çıkarak intihara kalkıştı. Kevser K., "Koruma istedim, vermediler" diyerek isyan etti

Antalya'da emekli polis olan eşinin kendisini ölümle tehdit ettiğini öne süren 3 çocuk annesi kadın oturduğu apartmanın terasına çıkarak intihara kalkıştı. "Koruma istedim, vermediler" diyerek ağlayan kadını eşinin meslektaşları ikna etti. Kepez ilçesi Yeşilyurt Mahallesi Kartın Karakoç Apartmanı'nın terasına çıkan 44 yaşındaki Kevser K., eşinin başka bir kadınla ilişkisi olduğunu ve sürekli şiddet uygulayarak kendisini ölümle tehdit ettiğini öne sürdü. "Ölmek istiyorum" diyerek bağıran kadını gören komşuları durumu hemen polise bildirdi. İhbarın ardından olay yerine giden polis, Kevser K. ile konuşup, ikna etmeye çalıştı. Bu sırada olay yerine itfaiye ekibi çağrıldı. Emekli polis olan eşi M.Z.K.'nin (55) kendisini öldüreceğini söyleyen kadın, "Eşim beni ve 3 çocuğumu ölümle tehdit ediyor. 'Boşanmazsan seni öldürürüm, ağzına bombayı koyup, patlatırım' diyor. Ne olursunuz beni kurtarın. İki yıldır şiddet uygulayarak bizi ölümle tehdit ediyor. Artık çocuklarımın ve benim dayanacak gücümüz kalmadı. Ölmek istiyorum" diyerek ağladı.

'ÇOCUKLAR EVDEN ÇIKAMIYOR'
Bu sırada kadının erkek kardeşi Mahmut A. ile diğer yakınları da polislerden yardım isteyerek gözyaşlarına boğuldu. Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri dakikalarca dil dökerek genç kadını intihardan vazgeçirdi. Apartmanın terasından indirilen Kevser K., polislere dakikalarca yalvararak kendisini, şiddet uygulayan eşinden kurtarmalarını istedi. Kevser K., "İki oğlum ve bir kızım babalarının korkusundan evden dışarı çıkamaz oldu. Savcılığa dilekçe verip koruma talep ettim. Ancak vermediler" diyerek gözyaşı döktü.
BİZE ULAŞIN