Hem de kocaman!

Aile Bakanı Fatma Şahin, Trabzon'da babasından dayak yiyen Z.E.'yi telefonla aradı. Talihsiz kız babası için "Böyle şeyler yapmazdı" dedi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Trabzon'da sokak ortasında babası tarafından acımasızca dövülen 9 yaşındaki Z.E. için harekete geçti. Aile Bakanı Fatma Şahin'in de Z.E ve annesiyle telefonda görüştüğü öğrenildi. Bakan Şahin ile Z.E arasında geçen duygusal konuşmada, küçük Z.E, "Ne olur babamı kurtarın" diyerek yardım istedi. 9 yaşındaki ilköğretim öğrencisi Z.E.'nin sokakta tekme tokat dövüldüğünü gösteren görüntüler güvenlik kameralarınca saptanmıştı. Baba İ.E. jandarma tarafından gözaltına alınmıştı. Aylık 600 lira maaşla inşaatta çalıştığı öğrenilen baba kızını geç kaldığı için dövdüğünü belirtirken, savcıların vereceği karar doğrultusunda Z.E. devlet korumasına alınabilecek.

BAKANLIK EL ATI
Adli süreç devam ederken, küçük kız için Aile Bakanlığı da harekete geçti. Sosyal çalışmacılar, son iki gündür Z.E, yakınları ve komşularıyla görüşmeler gerçekleştirirken, Bakan Şahin'in de küçük kızı ve annesine telefon açtığı öğrenildi. Görüşmede küçük kız ve annesinin Şahin'den babanın kurtarılması için yardım istediği öğrenilirken, Şahin de aileye bir ihtiyaçları olup olmadığını ve küçük kızın okul durumunu sordu. Küçük kız Şahin'den "Sayın Bakanım babam asla böyle şeyler yapmazdı. Ne oldu anlayamadım. Sadece bir kere oldu bu hadise. Ne olur babamı kurtarın" diyerek, yardım istedi.
BİZE ULAŞIN