20 yıl sonra gittiği şark görevinde şehit düştü

Terör örgütü PKK'nın Cudi'de kurduğu pusuda şehit olan 6 özel harekat polisinden biri olan başpolis Kadir Can'ın Antalya'daki evine ateş düştü.

Can'ın şark görevi için Şırnak'ta olduğu ve Haziran ayında bu görevini tamamlayacağı öğrenildi.

Cizre'deki gösterilerde bir polisin şehit edilmesinden sonra, Cudi Dağı'ndan gelen acı haber ailelere ulaşmaya başladı. Cudi'de terör örgütü PKK'nın kurduğu pusu sonucu şehit olan 21 yıllık başpolis Kadir Can'ın Antalya'da evinde acılı bekleyiş devam ediyor.

Şehidin Atatürk Mahallesi 2641 sokaktaki evine ve komşu apartmanlara Türk bayrakları asıldı. Şehit Kadar Can için evinin önünde Kur'an-ı Kerim okunuyor. Şehidin Antalya'daki meslektaşları da evine gelerek aileyi teselli etmeye çalışıyor. Şehidin eşi Ayşe Can, gözyaşlarıyla ağıt yakarken, 10 yaşındaki oğlu Ömer Can'ı ve 16 yaşındaki kızı Gökçe Can'ı da teselli etmeye çalıştı. 1991 yılında göreve başlayan memuru Hataylı şehit baş polis Kadir Can, sırasıyla Ankara, Iğdır, Edirne, Adıyaman, Antalya'da çalışmış, son olarak 1,5 yıl önce Şırnak Özel Hareket Şube Müdürlüğü'ne şark görevi için gitmişti. Şehit Kadir Can evli ve 2 çocuk babasıydı.

Kadir Can'ın ailesinin yanına en son Kurban Bayramı'nda geldiği, haziran ayında da şark görevinin biteceği öğrenildi.

BİZE ULAŞIN