İnşaat kazısında insan kemikleri!

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde cezaevinin 250 metre uzaklığındaki bir inşaatın temeli için yapılan kazıda insan kemikleri bulundu.

Edinilen bilgiye göre, Viranşehir'de Yenişehir Mahallesi'nin Ceylanpınar Caddesi üzerine bulunan cezaevinin 250 metre uzaklığındaki bir inşaatın temelinin kazılması sırasında insana ait olduğu iddia edilen çok sayıda kemik bulundu.

İnsan Hakları Derneği (İHD) Şanlıurfa Şubesine yapılan ihbar sonucu İHD Şanlıurfa Şube Başkanı Cemal Babaoğlu, Avukat Mevlüt Güneş ile birlikte ihbarı yapılan yere gelerek, gözlemde bulunduktan sonra Viranşehir Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayette bulundu. Şikayet üzerine yapılan kazılarda çok sayıda kemik bulundu. Bulunan kemikler adli tıp kurumuna gönderilmek üzere toplandı. Konuyla ilgili açıklama yapan İHD Şanlıurfa Şube Başkanı Cemal Babaoğlu, bulunan kemiklerin tespitini bekleyeceklerini söyledi.

Babaoğlu, "Bize 90'lı yıllarda faili meçhul cinayetlerle ilgili 35 tane başvuru var. Bizler bu başvuruların da dikkate alınarak incelemelerin yapılmasını istiyoruz. Devlet kendisi ile yüzleşmelidir. Bulunan kemiklerin kime ait olduğu, ne zamana ait olduğu sonuçlardan sonra
belli olacak" dedi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.
BİZE ULAŞIN