Şehit polisler için hüzünlü tören

Cudi Dağı'ndaki çatışmada şehit olan 6 polis memuru Diyarbakır'da düzenlenen törenin ardından memleketlerine gönderildi. İçişleri Bakanı Şahin: "Görev süreleri bitmişti, gönüllü olarak oradaydılar"

Şırnak sınırları içindeki Cudi Dağı'nda, terör örgütüne yönelik operasyonda şehit olan polis memurları Kadir Can, Cihat Akkaya, Recep Topaloğlu, Arif Mamış, Selim Arslan ve Mustafa Erdoğan'ın cenazeleri, Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgunda yapılan otopsinin ardından Vali Ünal Erkan Helikopter Alanı'na getirildi. Buradaki törene, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak ile bazı şehit yakınları katıldı. Şehit polislerin barış ve huzur için görev yaptıklarını dile getiren İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin şunları söyledi: "Arkadaşlarımız devlet için barış ve huzur için görev yaptıkları sırada karşılaştıkları bir duruma müdahale sırasında şehit olmuşlardır. Onlar barış ve huzur için görev yaptılar. Görev süreleri dolduğu halde gönüllü olarak bu görevlerini halkın huzuru için devam ettirdiler. Onlar şimdi şehit oldular ve makamların en yükseğindeler. Biz kimseleri sevindirmeyecek kadar başımız dik olarak duracağız"

ANNENİN FERYADI

Tabutlar kaldırılırken şehit Mustafa Erdoğan'ın annesi Şahide Erdoğan, oturduğu yerden kalkarak oğlunun tabutunun bulunduğu alana yöneldi. Bir süre oğlunun tabutunu arayan şehit annesi, tabutu bulduktan sonra gözyaşları içinde sarıldı. Acılı annenin, 'Oğlum sana nasıl kıydılar' sözleri alanda bulunanları gözyaşlarına boğdu.

BİZE ULAŞIN