Küçük Kandil yerle bir oldu

Küçük Kandil olarak anılan ve 15 yıldır girilemeyen Bitlis'teki Sehi Ormanları'na jandarma ve polis özel harekat birlikleri girdi.

Jandarmayla ortak operasyon yapan polis özel harekat, 15 yıldır girilemeyen Bitlis'teki Sehi Ormanları'nda 8'i ölü 9 PKK'lıyı etkisiz hale getirdi. Cudi Dağı'nda devam eden çatışmada ise 1 özel harekat polisi şehit oldu.

Star gazetesinin haberine göre; jandarma ve polis özel harekat birlikleri, Bitlis Hizan'da 15 yıldır operasyon yapılmayan Sehi Ormanları'na girdi.

Nokta istihbarat üzerine yapılan operasyonda 8 PKK'lı etkisiz hale getirilirken 1 terörist de sağ olarak ele geçirildi.

15 yıldır bölgeye operasyon düzenlemediği için "Kandilcik" olarak adlandırılan Sehi Ormanları isimli bölgede çok sayıda sığınak bulunduğu öğrenildi.

En son 1996-1997 yıllarında operasyon düzenlenen Bitlis Hizan İlçe sınırları içindeki Sehi Ormanları isimli bölgeye girildi. Sabah gün ışırken başlayan operasyonda 8 PKK'lı etkisiz hale getirildi. 1 terörist sağ olarak ele geçirildi.

Çatışmada bir korucunun da şehit olduğu öğrenildi. Yaklaşık 15 yıldır operasyon düzenlemediği için Kandilcik ismi verilen bölgede operasyonun halen devam ettiği öğrenildi.

Nokta istihbarat üzerine bölgedeki mağaralar tek tek kuşatma altına alınıyor. Çok sayıda sığınak ve kampın bulunduğu bölgenin örgüt için hayati öneme sahip olduğu kaydediliyor.

Yaralılar Şırnak Hastanesi'nde

Cudi Dağı Silopi kırsalında 6 özel harekat polisinin pusuya düşürülerek şehit edilmesinin ardından bölgede başlatılan operasyonlar sonuç vermeye başladı.

7 PKK'lının ölü geçirildiği ilk sıcak temasın ardından dün gün boyu çatışma sürdü. Operasyonun devamında 9 PKK'lının daha öldürüldüğü öğrenildi. İki teröristin ise sağ olarak ele geçirildiği bildirildi.

Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı ve Çakırsöğüt Tugay Komutanlığı'ndan kalkan helikopterlerle operasyon alanlarına timlerin sevki de sürüyor. Kaçmaya çalışan teröristlerin izleri özel harekat polis ve jandarma timleri tarafından sürülüyor.

Bu arada operasyonda yaralanan 3 güvenlik görevlisi tedavi altına alınmak üzere Ankara'ya sevk edilirken 7 kişi de Şırnak Asker Hastanesi'nde tedavi altına alındı.
BİZE ULAŞIN